13.3 C
Plungė
2024 / 07 / 27

Lietuvoje praūžė pirmoji koronaviruso banga: ko galime laukti ateityje?

Ar jau skaitėte?

Lietuvoje paskelbus karantiną, gyventojai ėmė šluoti vaistinių lentynas ir į krepšelius dėjo įvairiausius vaistus, maisto papildus ir būtiniausias apsaugos bei higienos priemones. Nemaža dalis šių krepšelių buvo virtualūs – koronaviruso pandemija paspartino e. prekybos augimą. Anot vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ generalinės direktorės Aušros Budrikienės, būtent e. parduotuvės – farmacijos rinkos ateitis, tačiau kokių dar pokyčių artimiausiu metu gali sulaukti vaistinės?

- Reklama -

Naujo pirkimo antplūdžio nelaukia

„Prieš pat paskelbiant karantiną ir pirmosiomis jo savaitėmis pastebėjome staigiai išaugusius pardavimus, ypač e. parduotuvėje. Galima sakyti, kad žmonės norėjo pasipildyti savo vaistų atsargas, nes egzistavo baimė, kad gali pritrūkti medikamentų ateityje. Dabar situacija stabilizavosi“, – sako A. Budrikienė.

Jos teigimu, kol kas nėra pagrindo kalbėti apie naują vaistų ar kitų prekių pirkimo antplūdį. To būtų galima tikėtis tik išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, paskelbus apie tam tikrų preparatų ar atskirų sudedamųjų dalių tiekimo sutrikimą arba paviešinus informaciją, kad esami arba naujai sukurti vaistai padeda įveikti COVID-19 viruso simptomus.

Pašnekovė tvirtina, kad šiuo metu visų pagrindinių priemonių ir vaistų tiekimas nėra sutrikęs, o pasiūla atitinka paklausą, tačiau įvertinus išaugusį atitinkamų preparatų ir priemonių poreikį, sandėlyje yra laikomos didesnės atsargos nei įprastai.

E. parduotuvės taps vis aktualesnės

- Reklama -

UAB „Nemuno vaistinė“ generalinės direktorės teigimu, kuo toliau, tuo labiau pirkėjai gyvą kontaktą keičia bendravimu skaitmeninėje erdvėje, o tai daro didžiulę įtaką ir farmacijos rinkai. Anot jos, koronaviruso pandemija tik paspartino ir taip vis populiarėjusios e. prekybos iškilimą, kuris, manoma, tęsis ir ateityje.

 

„Vien per kovą mūsų e. parduotuvės pardavimai išaugo 40 proc. – klientai dažniau pirko būtiniausias apsaugos priemones, dezinfekcinį skystį, maisto papildų imunitetui, antivirusinių nosies purškalų. Akivaizdu, kad verslai turi būti pasiruošę prisitaikyti prie priverstinai besikeičiančių vartotojų įpročių ir savo e. parduotuvėms skirti dar daugiau dėmesio. Per karantiną pradėjęs formuotis įprotis visas prekes užsisakyti internetu, manome, išliks ir grįžus į normalų ritmą“, – sako A. Budrikienė.

Galėtų padėti kovoje su koronavirusu

Anot pašnekovės, artimiausioje ateityje galimai keisis ne tik pirkėjų įpročiai, bet ir vaistinių vaidmuo ištikus tokioms krizėms kaip visuotinė viruso pandemija. Ji teigia, kad kai kuriose valstybėse vaistinės jau dabar gali prekiauti COVID-19 testais, todėl jei ateityje susidurtume su antra viruso banga, vaistinės galėtų tapti vienu iš pagalbos ramsčių, padėsiančių susidoroti su šia problema.

„Pavyzdžiui, JAV, Jungtinėje Karalystėje ir daugelyje kitų valstybių vaistinėms yra leidžiama pardavinėti ir atlikti COVID-19 testus ir siųsti juos į laboratoriją patikrinimui. Tiesa, norint užtikrinti visų žmonių saugumą, lygias galimybes ir sąlygas visiems rinkos dalyviams, turėtų būti tiksliai nustatyta, kokiais testais galima prekiauti. Bet kokiu atveju, vaistinės galėtų tapti rimtu pagalbininku kovoje su koronavirusu“, – sako A. Budrikienė.

Farmacininkų užduotis – šviesti visuomenę

UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė priduria, kad netylant vis dažnesnėms kalboms apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą rudenį, vaistinių atstovų ir darbuotojų viena iš pagrindinių užduočių taps – edukuoti visuomenę ir šviesti gyventojus sveikatos klausimais bei padėti pasiruošti galimai atsinaujinsiančiam COVID-19 protrūkiui.

Pašnekovė primena, kad per likusį karantino laikotarpį gyventojai turėtų išlikti budrūs ir neatsipalaiduoti: „Švelnėjant karantino sąlygoms, nevalia pamiršti, kad vis dar egzistuoja tikimybė užsikrėsti koronavirusu, todėl saugodami save ir kitus dėvėkite apsaugines kaukes, pirštines, naudokitės dezinfekciniu skysčiu, laikykitės rekomenduojamų higienos reikalavimų, venkite artimo kontakto su kitais žmonėmis, ribokite lankymąsi viešose vietose ir tai darykite tik esant būtinybei. Tai ypatingai svarbu, jei priklausote rizikos grupei.“

TOP naujienos

Net 80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų atvejų galima išvengti

Dažnai jokių simptomų nesukeliančios širdies ir kraujagyslių ligos diagnozuojamos tik tada, kai įvyksta sunkios komplikacijos, o žmogus patenka į gydymo įstaigą. Kauno „Kardiolitos klinikų“...

Horoskopai gegužės 19 dienai

AVINASBūkite geranoriškas, gal net geraširdis, bet ne kvailys. Bent pats sau pasistenkite išsiaiškinti skirtumus tarp įmanomo ir neįmanomo. Jūsų akys šiandien linkusios būti didesnės...

Žvejyba ir medžioklė karantino metu

Įsigaliojus naujiems ribojimams šalyje paskelbto karantino metu, jie taikomi ir žvejybai bei medžioklei. Tačiau jos nėra visiškai uždraustos – vienam asmeniui leidžiama medžioti ir...

Ekspertės patarimai, kaip Kūčių vakarienei išsirinkti tik kokybišką žuvį

Nors Kalėdos šiemet bus švenčiamos griežtame karantine – nereiškia, kad mažiau dėmesio skirsime šventiniam stalui. Atvirkščiai – turėdami daugiau laiko galėsime pasinerti į eksperimentus...

Pažinčių skelbimas laikraštyje pakeitė lietuvės gyvenimą

Lietuvių bendruomenės Berlyne pirmininkės Vilmos Rangės gyvenimas neprimena nuobodaus: lietuvaitę į Vokietiją atvedė laikraštyje rastas skelbimas, kuriame buvo informacija apie vokiečius vyrus, ieškančius žmonos. Dabar Vilma gyvena netoli Berlyno didžiuliame name, kuriame ir pasakoja...

ORAI: Šiandien nedidelis lietus, galima perkūnija, aukščiausia temperatūra 12–17 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus, galima perkūnija. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9–14 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 12–17 laipsnių šilumos. Šeštadienį kai kur nedidelis trumpas lietus. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS