Išskirtinį prekybos tinklo „Iki“ dėmesį darbuotojų gerovei liudija ne tik kuriama palanki aplinka, papildomos naudos ir dėmesys profesiniam ugdymui, bet ir platesnį socialinį poveikį turinčios priemonės. Aukštą vidinę kultūrą ir glaudžius komandos tarpusavio santykius skatinanti įmonė sukuria aplinką, kurioje buvę ir esami kolegos noriai rūpinasi vieni kitais. Tam skirtas ir sunkiomis ligomis sergantiems „Iki“ darbuotojams jau vienuoliktus metus paramą teikiantis fondas „VeIKIime drauge“, prie kurio prisidėti gali visi norintys.
„Rūpinimasis darbuotojų gerove – tai ne tik tinkamos darbo sąlygos, konkurencingas atlyginimas ir plačios profesinio augimo galimybės. Pagalba sunkios ligos ar kitų nelaimių atveju yra itin svarbi. Mūsų fondas, skiriantis išmokas sunkiai susirgus darbuotojams ar jų šeimos nariams, liudija mūsų įsipareigojimą rūpintis savo komandos nariais nuolat. Žinodami, kad sunkiomis akimirkomis jiems bus suteikta finansinė parama, mūsų darbuotojai gali būti ramesni ir sutelkti dėmesį į gydymą bei greičiau pasveikti patys arba geriau pasirūpinti artimaisiais“, – sako „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.
Fondą remia ir įmonė, ir patys darbuotojai
„VeIKIme drauge“ fondą dirbdama „Iki“ prekybos tinkle 2013 metais įkūrė Marija Gruzdienė. Nuo 1996-ųjų ilgus metus su vėžiu kovojusi ir ligai nepasidavusi moteris sako norėjusi suteikti žmonėms daugiau vilties sunkiausiomis akimirkomis. Anot jos, išklausymas ir paguoda tuomet yra itin svarbi, tačiau taip pat reikalinga ir reali apčiuopiama parama.
„Idėja įkurti fondą kilo ieškant efektyviausio būdo teikti pagalbą sunkiai sergantiems arba savo artimuosius slaugantiems darbuotojams. Svarstėme įvairius lėšų kaupimo variantus ir buvo nuspręsta, kad fondas turi tapti paramos gavėju, kuriam Lietuvos gyventojai ir patys „Iki“ darbuotojai galėtų skirti dalį pajamų mokesčio. Greta šiuo būdu surinktų lėšų, didžiausias pajamų šaltinis yra „Iki“ aukojamos lėšos“, – kalba labdaros fondo vadovė pridurdama, kad taip pat prisideda ir kitos fondą palaikančios įmonės bei privatūs asmenys.
Anot M. Gruzdienės, pirmaisiais fondo veiklos metais pradėta informacijos sklaida tęsiama iki šiol – „Iki“ darbuotojams primenama ne tik fondo paskirtis, bet ir galimybė prisidėti patiems. Anot pašnekovės, įmonės darbuotojai puikiai žino, kad bet kada gali kreiptis pagalbos į ją arba „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovę Moniką Milę.
Svarbiausia ne suma, o skiriamas dėmesys
M. Milė pasakoja, kad „VeIKIme drauge“ fondas per 11 veiklos metų iš viso surinko daugiau nei 77 tūkst. eurų. Iš jų beveik 30 tūkst. skyrė pats prekybos tinklas. Darbuotojams per visą tą laiką jau buvo išdalinta daugiau nei 62 tūkst. eurų, o vidutinė išmokos suma siekia maždaug 400 eurų.
„Kuriant fondą buvo svarstomos įvairios veiklos galimybės, tačiau galiausiai apsiribojome svarbiausia sritimi – finansine pagalba susirgus „Iki“ darbuotojams arba jų šeimų nariams. Skiriama suma skiriasi, priklausomai nuo darbuotojo atlyginimo ir stažo. Pavyzdžiui, 20 metų įmonėje dirbusiai darbuotojai iš fondo lėšų buvo skirta 800 eurų parama. Tačiau išmokos dydis – ne svarbiausias faktorius. Bendraujant su žmonėmis tampa akivaizdu, kad jie labai vertina šią iniciatyvą – visi labai džiaugiasi sunkiausių išbandymų metu sulaukę dėmesio ir realios pagalbos“, – komentuoja „Iki“ atstovė.
Pasak M. Milės, stengiamasi, kad pagalba pasiektų visus jos prašančius „Iki“ darbuotojus. Be to, ji atkreipia dėmesį, kad fondą administruojančios įmonės specialistės šį darbą atlieka savanoriškai ir negauna už tai jokio atlygio. Anot „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovės, toks požiūris leido maksimaliai sumažinti fondo išlaidas, kurių eilutėje – tik mokesčiai už ryšio ir banko paslaugas.
„Iki“ tinklas buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatu. Geriausio darbdavio įvertinimą „Iki“ pelnė už visokeriopą rūpinimąsi darbuotojais – nuolatinį darbo sąlygų gerinimą, siūlomas naudas, karjeros augimo galimybes ir nenutrūkstamai kuriamą palankią darbo aplinką.
Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. 242 parduotuves visoje Lietuvoje turintis „Iki“ mažmeninės prekybos tinklas – vienas didžiausių šalyje. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.
Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė