19.3 C
Plungė
2024 / 07 / 23

Vienkartiniai plastikiniai maišeliai „Iki“ parduotuvėse kainuos 1 centą, dalis liks nemokami

Ar jau skaitėte?

Lietuvos mažmeninės prekybos sektorius nuo liepos 1 dienos žengia reikšmingą žingsnį tvarumo keliu: parduotuvėse nebeliks nemokamų itin lengvų plastikinių maišelių. Įgyvendindamas Seimo nurodymą juos apmokestinti, prekybos tinklas „Iki“ skelbia, kad 237–iose jo parduotuvėse visoje šalyje šie maišeliai kainuos 1 centą.    

- Reklama -

Praėjusiais metais Seimas priėmė sprendimą apmokestinti lengvus vienkartinius plastikinius maišelius visose mažmeninės prekybos vietose. Viliamasi, kad taip bus mažinamas tokių maišelių naudojimas, kuris yra intensyviausias Europoje. Panašūs ribojimai, kuriais siekiama spręsti opią aplinkos taršos problemą, galioja įvairiose Europos Sąjungos šalyse.
„Didėjantis plastiko vartojimas tampa vis globalesne ir skaudesne problema, tačiau suprantame, kad naujasis mokestis yra didelis pokytis pirkėjams. Todėl pasistengsime, kad jiems dėl to kiltų kuo mažiau nepatogumų. Atsiskaityti už juos bus lengva tiek savitarnos, tiek įprastose kasose, o kartu siūlysime ir naudotis daugkartinio naudojimo krepšeliais. Jau kurį laiką esame atsisakę plastikinių maišelių konditerijos ir kepinių skyriuose, ir pirkėjai šį pokytį įvertino palankiai – švaresnė ateitis yra mūsų visų rūpestis“, – teigia Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Liepos 1 dieną įsigaliojantis teisės aktas nurodo, kad pardavėjai pirkėjams nebegali suteikti itin lengvų plastikinių maišelių nemokamai. Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse vienas jų kainuos 1 centą: savitarnos kasoje pats pirkėjas nurodys, kiek šių maišelių pasiėmė parduotuvėje, o paprastoje kasoje tą padarys kasininkas.

Svarbu pažymėti, kad dėl higienos reikalavimų lengvi plastikiniai maišeliai ir toliau bus nemokami mėsos bei žuvies produktams.

Nuolatinis dėmesys plastiko naudojimo mažinimui

Tinklas skaičiuoja, kad per metus visose parduotuvėse išdalinama daugiau nei 120 mln. vienetų plastikinių maišelių. Jau kelerius metus „Iki“ galima įsigyti daugkartinių maišelių vaisiams ir daržovėms. Klientai yra įvertinę juos ir nemažai naudoja būtent šiuos maišelius ne tik vaisiams ir daržovėms, bet ir kitiems smulkiems produktams susidėti.

„Nuosekliai siekiame mažinti plastiko naudojimą ir ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus vartojimo srityje. Todėl jau ne kartą esame ėmęsi tvarių iniciatyvų, susijusių su maišeliais: dar prieš dvejus metus mažojo „IKI Express“ formato parduotuvėse pradėjome prekiauti tik popieriniais pirkinių maišeliais, į tokius dedame ir pirkinius, įsigytus mūsų elektroninėje parduotuvėje. Kiekvienoje didesnėje parduotuvėje pirkėjai gali įsigyti popierinių, tekstilinių daugkartinio naudojimo maišelių arba atsinešti jau turimą daugkartinį maišelį. Pirkėjams siūlomi ir daugkartiniai maišeliai vaisiams bei daržovėms, o konditerijos ir kepinių skyriuose – popieriniai maišeliai gaminiams be pakuočių įsidėti“, – sako V. Budrienė.

- Reklama -

Iki“ taiko ir daug sprendimų, kaip skatinti plastiko perdirbimą. Pavyzdžiui, nuo praėjusių metų balandžio atsisakyta juodojo plastiko kulinarijos gaminių pakuotėse. Juodasis plastikas yra sudėtingai perdirbamas, nes automatiniai rūšiavimo įrenginiai, naudojantys tam tikrą spinduliuotę plastiko rūšiai atpažinti, jo neatpažįsta arba atpažįsta netinkamai ir jis lieka neperdirbtas. Todėl nuspręsta pakeisti kulinarijos gaminių pakuotes į skaidraus plastiko, kurį galima tinkamai išrūšiuoti bei perdirbti, taip palaikant žiedinės ekonomikos principus.

Parduotuvių veikloje naudojamas plastikas atsakingai rūšiuojamas ir vėliau tampa „Iki“ prekybos centruose parduodamais plastikiniais pirkinių maišeliais. Vėliau juos galima perdirbti dar 5 kartus. Be to, „Iki“ prekybos tinkle naudojami plastikiniai padėklai virsta automobilių detalėmis, o naudotas aliejus – biodegalais.

 Prekybos tinklas taip pat palaiko glaudų bendradarbiavimą su plastiką perdirbančiomis įmonėmis ir joms perduoda atidžiai išrūšiuotą plastiką, plastikines vaisių bei daržovių pakuotes, kad būtų užtikrinamas jų perdirbimas ir ilgesnis žaliavos panaudojimo laikas.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Astrologinė prognozė sausio 17-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien gali išryškėti gerieji jūsų pastangų rezultatai. Regis, džiugins ir šiltesnis bendravimas, flirtas. Tikėtini įdomūs kontaktai ir turiningi pokalbiai. JAUTIS. Pasistenkite, kad ši diena...

Naudingi prizai – tiesiog už padėką: „Iki“ darbuotojai specialioje programėlėje pelnosi iš kolegų įvertinimų

Plėsdamas gausų įvairių papildomų naudų savo darbuotojams sąrašą, prekybos tinklas „Iki“ pristatė dar vieną naujovę. Jau mėnesį „Iki“ darbuotojai tik jiems skirtoje programėlėje kolegoms...

Horoskopas sausio 8 dienai

AVINASLaikykitės savo kelio, jei jus traukia permainos ir judėjimas gyvenime. Šiandien jums geriausiai seksis protinė veikla, tad tinkamai paskirstykite darbus. Būkite atsargesnis bendraudamas -...

1 milijardas eurų Lietuvos ekonomikai

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva bus skirtas 1,5 mln. eurų finansavimas pernai įsteigtam Lietuvos kosmoso ekosistemos fasilitatoriui „Space Hub LT“. Taip numatoma sustiprinti Lietuvos...

Horoskopai gegužės 19 dienai

AVINASBūkite geranoriškas, gal net geraširdis, bet ne kvailys. Bent pats sau pasistenkite išsiaiškinti skirtumus tarp įmanomo ir neįmanomo. Jūsų akys šiandien linkusios būti didesnės už pilvą, tad neapsižiokite per daug. JAUTISNeverta sėdėti vienumoje ir gromuluoti...

„Iki“ primena: kai kuriuos parduotuvės per Kalėdas veiks visą parą

Žiemos šventėms jau esant čia pat, prekybas tinklas „Iki“ primena savo pirkėjams, kaip parduotuvės dirbs per Kūčias, Kalėdas ir Naujuosius metus. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, per svarbiausias metų šventes darbuotojai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS