19.3 C
Plungė
2024 / 07 / 23

Siūlys Seimui atsisakyti alkoholio prekybos apribojimų sekmadienį

Ar jau skaitėte?

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas kartu su savo frakcijos kolegomis siūlys parlamentui atsisakyti sekmadieninio draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais po 15 valandos.

- Reklama -

Į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę jis siūlys įtraukti dar pernai rudenį įregistruotas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų panaikintas draudimas sekmadieniais prekiauti alkoholiu tik iki 15 val. Jei parlamentas tokiam liberalo siūlymui pritartų, alkoholiniai gėrimai būtų parduodami visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 20 val.

Draudimas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos naro Andriaus Bagdono nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio. Nuotrauka Andriaus Ufarto (ELTA)

„Viena iš priežasčių, kuri paskatino teikti Seimui šį siūlymą yra tai, kad 2023 metų gruodžio 31 d. buvo sekmadienis, sausio 1 d. buvo išeiginė, tačiau tie, kurie norėjo savo šventiniam stalui įsigyti putojančio vyno ar kitų alkoholinių gėrimų po 15 valandos, to padaryti negalėjo. Manome, kad tas niekuo nepagrįstas ribojimas turėtų būti panaikintas”,– Eltai sakė A. Bagdonas.

Draudimas, jo nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio.

Anot jo, tai ypatingai aktualu yra regionuose, kaimuose esančioms maisto parduotuvėms, kurios nemažą dalį pajamų gauna iš prekybos alkoholiu.

„Dėl esančio ribojimo dažnai nutinka taip, kad po 15 valandos tokios parduotuvės užsidaro ir žmonės negali sekmadieniais po 15 val. įsigyti būtiniausių maisto produktų, pvz. duonos, pieno ir kitų”, – sako parlamentaras A. Bagdonas.

- Reklama -

Trečias aspektas, kuris paskatino liberalą teikti įstatymo pataisas, yra klestinti kontrabanda ir nelegali prekyba.

„Jeigu norime sumažinti nelegalią prekyba alkoholiniais gėrimais, reikėtų leisti prekiauti alkoholiu visomis dienomis iki 20 val. Į biudžetą įplauktų papildomos lėšos, nes verslas sumokėtų visus mokesčius, o nuo nelegalios prekybos tokie mokesčiai nėra sumokami”, – pastebi A. Bagdonas.

Kaip ELTA jau skelbė, pernai rugsėjo mėnesį Alkoholio kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravęs parlamentaras A. Bagdonas siūlo visomis savaitės dienomis leisti alkoholinių gėrimų prekybą mažmeninės prekybos vietose (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas kartu su A. Bagdonu teikia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantys Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Virgilijus Alekna, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė.

Šiuo metu įstatyme yra numatyta, kad darbo dienomis ir šeštadieniais alkoholinių gėrimų mažmeninės prekybos vietose galima įsigyti (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Sugriežtinančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas 2017 m. birželio 1 dieną priėmė praeitos kadencijos Seimas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Kaip iš gausybės rago: šventinę savaitę „Rimi“ siūlo turbo nuolaidas kasdien 

Antroji vasario savaitė šiemet – kaip niekad šventiška: per ją reikės suspėti užmaišyti tešlą gardiems Užgavėnių blynams, išragauti burnoje tirpstančio šokolado Valentino dienos proga...

Triukai, kurie padės ilgiau mėgautis šviežiomis uogomis

Įpusėjus vasarai visi ir toliau mėgaujamės šio sezono gėrybėmis – įvairiausiomis šviežiomis daržovėmis ir uogomis. Tiesa, kartais nutinka taip, kad virtuvėje stovintis dubenėlis šviežių...

Horoskopai gruodžio 21 dienai

AVINASJokiu būdu nesivelkite į reikalą, kurio legalumu nesate tikras, kitaip galite gerokai nukentėti. Prieš ko nors imdamasis pasvarstykite, ar gelbėdamas plaukus nerizikuojate prarasti galvos. JAUTISIš...

Horoskopas rugpjūčio 10 dienai

AVINASImkitės iniciatyvos pašalinti kvailą nesusipratimą. Galėsite pasidžiaugti, kad vėl atsinaujino sena draugystė. Neieškokite slaptos prasmės ten, kur jos nėra. Kartais dalykai yra būtent tokie,...

Išmanioms kelionėms po mūsų kraštą: ką privalu turėti savo telefone?

Kovo 11-oji – puiki proga pažinti Lietuvą ne tik oficialiuose minėjimuose ir šventėse, bet ir keliaujant po Lietuvą, taip šiek tiek atitrūkstant nuo masinių sambūrių vietų. Vis tik kai kurie žmonės tokio laisvadienio praleidimo...

2023 metais: augs gyventojų pajamos, prasideda svarbios reformos

2023 metais augs senatvės, netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, tikslinės kompensacijos neįgaliesiems, vienišo asmens išmoka, mažų pensijų priemokos, reikšmingai didės ir minimali alga, ūgtels bazinis pareiginės algos dydis, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai. Kitąmet...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS