Plėsdamas gausų įvairių papildomų naudų savo darbuotojams sąrašą, prekybos tinklas „Iki“ pristatė dar vieną naujovę. Jau mėnesį „Iki“ darbuotojai tik jiems skirtoje programėlėje kolegoms skiria padėkas už bendrovės vertybėmis grįstą elgseną, jungiasi į bendras veiklas ir taip renka taškus, kuriuos vėliau gali išsikeisti į įvairius prizus specialioje e-parduotuvėje. Tokia inovacija, tikima, padės dar aktyviau puoselėti darnią ir įtraukiančią darbo aplinką „Iki“ bei kiekvienam darbuotojam sulaukti pripažinimo.
„Nuolatinis darbuotojų gerovės stiprinimas – mūsų pažadas kolegoms, kurio įgyvendinimui naudojame įvairius įrankius. Nuo lankstaus darbo grafiko, kelis kartus per metus peržiūrimo atlygio – iki papildomo sveikatos draudimo ir inovatyvių sprendimų, darbuotojams atnešančių daugiau naudų. Kaip ir siekdami būti arčiau pirkėjų, taip ir rūpindamiesi savo darbuotojais vengiame monotonijos, ieškome interaktyvumo ir įdomesnių, naujų pridėtinių verčių suteikiančių kelių. Naujoji darbuotojų pripažinimo programa yra būtent toks nestandartinis sprendimas, ir tikiu, kad ji padės tiek stiprinti komandą, tiek motyvuoti kiekvieną jos narį asmeniškai“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė.
Taškus renka sakydami „dėkui“ ir dalyvaudami „Iki“ veiklose
„Iki“ dar metų pradžioje darbuotojams pristatė startuolio MELP sukurtą specialią programėlę. Ji skirta ne tik komunikacijos palengvinimui daugiau nei 5,5 žmonių turinčioje įmonėje, bet ir lengvesniam papildomų naudų valdymui. Naudų paketas „Iki“ yra išties platus – papildomos nuolaidos „Iki“ prekybos centruose, papildomas sveikatos draudimas, premijos už rekomenduotą draugą darbui „Iki“, dovanų čekiai ir t. t. Programėlėje kiekvienas „Iki“ darbuotojas visas savo naudas ir kitą aktualią informaciją gali lengvai rasti vienoje vietoje.
Sprendimas pasitelkti naujas technologijas žmogiškųjų išteklių valdyme tikrai pasiteisino, sako Monika Milė, prekybos tinklo „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė. Taip yra patogiau darbuotojams, o kartu „Iki“ įgavo ir naujų būdų savo komandai suteikti dar daugiau pridėtinių verčių.
„Pavyzdžiui, su programėle „Iki“ darbuotojai gali naudotis įvairiomis partnerių nuolaidomis, kurių jau yra virš pusšimčio: sutaupyti galima degalinėse, sporto klubuose, turime įvairių pasiūlymų sveikatinimuisi, laisvalaikiui. Žengėme dar vieną žingsnį ir balandį pristatėme naują funkcionalumą – žaidimą, kuris skirtas darbuotojų pripažinimui, įsitraukimui ir vidinės kultūros stiprinimui. Nors vadiname tai žaidimu, bet čia nėra pralaimėtojų – laimi kiekvienas dalyvaujantis“, – sako M. Milė.
Jo esmė labai paprasta: darbuotojai renka taškus, kuriuos gali išmainyti į sau patinkančius prizus e-parduotuvėje. Taškus, pasak M. Milės, visi programėlę naudojantys „Iki“ darbuotojai gali rinkti dviem būdais. Visų pirma – skiriant padėkas kolegoms, atsižvelgiant į 4 svarbiausias „Iki“ vertybes, tokias kaip aistrą pirmauti ar komandiškumą. Darbuotojai dėkoja vieni kitiems visoje Lietuvoje, bet kuriame padalinyje ir dėl įvairių priežasčių: už gerą žodį, pagalbą, papildomą motyvaciją, dalijimąsi žiniomis, siekį tobulėti ir pan.
„Vienas iš geriausiai „Iki“ komandą apibūdinančių frazių – esame vienas kumštis. Komandinę dvasią puoselėjame ne tik atliekant kasdienius darbus, bet įsitraukiant ir į bendras veiklas. Kartu dalyvaujame įvairiose iniciatyvose, renginiuose, o nuo šiol tai darbuotojams atneša ir papildomų taškų programėlėje. Pirmą kartą tai išbandėme neseniai vykusiose „IKI ėjimo varžybose“ su „walk15“ – būrys kolegų pasipildė savo krepšelius taškais ir priartėjo prie norimo prizo“, – sako M. Milė.
Būdas puoselėti vidinę kultūrą ir skatinti įsitraukimą
„Prizai, žinoma, yra ir smagu, ir naudinga – bet tai tik vyšnia ant torto. Galvodami apie žaidimą norėjome sukurti visą organizaciją apimančią darbuotojų pripažinimo programą bei kanalą, kuris padėtų parodyti „Iki“ vertybių prasmę per kasdienius ir realius pavyzdžius. Tad šis funkcionalumas tapo puikiu įrankiu stiprinant mūsų „bestIKIteam“ ir padėkos vieni kitiems kultūrą“, – pasakoja M. Milė.
Naujasis žaidimas, be to, bus dar vienas papildomas būdas motyvuoti kiekvieną darbuotoją. M. Milės teigimu, įvertinimas, pripažinimas šiuolaikiniuose darbiniuose santykiuose turi kaip niekad daug reikšmės darbuotojų pasitenkinimui. Kai jie jaučiasi pripažinti darbe, tai atneša ne tik emocinį pasitenkinimą, bet atsiranda tvirtesnis ryšys su darboviete, įvertinimas skatina tobulėti ir stiprinti ryšius su kolegomis.
Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 242 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.
Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė