Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skelbiami duomenys atskleidžia nemalonią tiesą – kasmet kiekvienas iš mūsų vidutiniškai išmetame apie 60 kg maisto. Vien pernai „Maisto bankui“ pavyko išsaugoti daugiau nei 5 tūkst. tonų maisto, kuris kitu atveju būtų atsidūręs šiukšliadėžėje. Problemai abejingi nelieka ir šalies maisto pramonės atstovai, kuriems vis dažniau tenka ieškoti būdų ne tik kaip atrasti geriausias gaminių receptūras bei skonius, bet ir pasiūlyti maisto mylėtojams praktiškus bei atsakingą maisto vartojimą skatinančius sprendimus.
Padės mažinti maisto atliekas
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, vienas lietuvis per metus vidutiniškai išmeta apie 60 kg maisto. Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Simonas Gurevičius sako, kad, lyginant su kitomis šalimis, Lietuvos gyventojai nėra patys didžiausi maisto švaistytojai, visgi, pastarieji skaičiai gana nemaži.
„Nors daug maisto Lietuvoje prarandama auginimo, transportavimo, išskirstymo ar pardavimo vietose, didžiausią jo dalį iššvaisto namų ūkiai. Dažniausios to priežastys – vartotojai prisiperka per daug, netinkamai planuoja pirkinių krepšelius ar pasirenka netinkamas laikymo sąlygas, taip pat netikrina ar nesupranta maisto galiojimo datų“, – paaiškina S. Gurevičius ir priduria, kad pernai organizacija išgelbėjo nuo išmetimo 5 307 tonas maisto.
Problema neliko nepastebėta ir tarp šalies maisto pramonės atstovų, kurie patys vis dažniau imasi iniciatyvų, skatinančių atsakingą maisto vartojimą. Vieno moderniausių Lietuvoje padažų ir pagardų gamintojo UAB „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovas Domas Grinkevičius sako, kad jų komanda nuolat ieško tvaresnių ir vartotojams draugiškų sprendimų. Vedama šio tikslo, bendrovė maisto mylėtojams neseniai pristatė šviežiausią savo naujieną – „WOW MAMA“ linijos vienos porcijos salotų padažus.
„Dėmesys inovatyviems gamybos sprendimams mums nėra naujiena, kadangi nuolat sekame tarptautines tendencijas, tarp kurių jau ilgą laiką stebime išaugusią kompaktiškų, mažos talpos gaminių pakuočių paklausą. Neatsitiktinai parinktas ir naujų padažų tūris – paskaičiavome, jog vidutiniškai vienam patiekalui žmogus suvartoja apie 70 g produkto, tad jo tikrai nereikės išmesti“, – pasakoja D. Grinkevičius ir priduria, kad naujame įpakavime jau galima įsigyti „WOW MAMA“ „Caezar“, „Balsamico“ bei „Honey Mustard“ padažų.
Patogu ir namuose, ir gamtoje
D. Grinkevičius sako, jog sprendimas yra ne tik ekonomiškas, bet ir itin patogus vartotojui įvairiose situacijose.
„Keliaujant į išvykas ar rengiant piknikus gamtoje, gardinti patiekalus mėgstamais „WOW MAMA“ padažais iš modernių pakuočių yra dar paprasčiau ir patogiau. Ypatingai šiltuoju laikotarpiu, kai vasarotojai plūsta į gamtą, jiems bus patogiau suvartoti mažą turinį ir lengvai surūšiuoti atliekas“, – apie idėją pasakoja D. Grinkevičius.
Jis priduria, kad „Daumantų“ naujienomis turėtų apsidžiaugti ir tie žmonės, kurie mėgsta į darbą atsinešti namuose gamintą maistą, mat naująsias padažų pakuotes galima tiesiog įsimesti į kuprinę ar rankinę – jos ne tik užima mažai vietos, bet ir yra itin sandarios, tad nereikės baimintis, jog produktas gali išsilieti. D. Grinkevičius įsitikinęs, kad naujas požiūris į maistą taip pat labai pravers gaminant namuose, ypač gardinant rečiau ruošiamus patiekalus, kuriems nereikia didelio kiekio padažo.
D. Grinkevičius atskleidžia, jog mažesnėse pakuotėse siūlomi padažai tiks ne tik prie salotų – jais taip pat galima gardinti sezonines ir grilintas daržoves, mėsos, jūros gėrybių ar kitus mėgiamus patiekalus. Anot jo, bendrovės naujiena suteikia galimybę vienu metu išbandyti daugiau skirtingų skonių ir išsirinkti „WOW MAMA“ favoritą, kadangi šias nedideles, 70 g, padažų pakuotes galima įsigyti po vieną vienetą. Tokiu būdu vartotojai gali ragauti bei atrasti tai, kas labiausiai tinka individualiam skoniui.
„WOW MAMA“ linijos padažų naujosiose 70 g pakuotėse jau galima įsigyti visose prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse.