3.8 C
Plungė
2025 / 01 / 17

Kam Lietuvos jaunuoliai išleistų atliekamas lėšas?

Ar jau skaitėte?

- Reklama -

Vienos Lietuvoje veikiančios skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės iniciatyva vykdytos gyventojų apklausos duomenimis, 28 proc. Lietuvos jaunuolių mano, kad jų finansinė padėtis per dvylikos mėnesių laikotarpį pagerėjo, 32 proc. sako, kad finansinė padėtis nepasikeitė, o 34 proc. – pablogėjo.

Taip pat, 68 proc. Lietuvos jaunuolių nuo 18 iki 25 metų tikisi, kad ateityje jų finansinė situacija pagerės, 19 proc. mano, kad išliks tokia pati, o 6 proc. laukia pablogėjimo.

Pagrindinių didmiesčių, Vilniaus ir Kauno, gyventojų nuomonė apie pastarųjų metų finansinę padėtį šiek tiek išsiskiria. Net 34 proc. vilniečių mano, kad jų finansinė padėtis pablogėjo, nors 75 proc. tikisi, kad per ateinančius metus padėtis pasikeis į gerąją pusę. Tuo tarpu, 33 proc. kauniečių savo finansinę padėtį vertina kaip pablogėjusią. Tačiau mažiau (66 proc.) Kauno regione gyvenančių jaunuolių tikisi pagerėjimo per ateinančius 12 mėnesių.

„Bendrai žvelgiant į statistiką, matome, kad dauguma jaunuolių linkę manyti, jog jų finansinė padėtis pagerėjo arba išliko tokia pati ir didžioji dauguma po metų vis tik tikisi finansinės padėties pagerėjimo. Žinoma, reikėtų ne tik tikėtis, bet daugiau imtis konkrečių veiksmų – tai kvalifikacijos kėlimas, mokymai, naujų galimybių ir darbų paieška”, – sako įmonės klientų aptarnavimo vadovė Donata Stoškuvienė.

Jaunuoliai mano, kad gyvena geriau nei tėvai

- Reklama -

Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės atliktame tyrime, pusė apklaustųjų (49 proc.) mano, kad jų finansinė padėtis yra geresnė nei jų tėvų, kai jie buvo tokio paties amžiaus. Tačiau išlieka reikšmingas ketvirtadalis (24 proc.) manančių, kad visgi jų finansinė situacija yra blogesnė nei tėvų.

„Jaunuolių akimis, finansinės situacijos pagerėjimą, lyginant su jų tėvais, galėjo lemti ir bendras pragyvenimo lygio Lietuvoje augimas, laisvė užsiimti įvairiomis darbo formomis, finansinis išprusimas. Situacijos suprastėjimą galėjo lemti augančios kainos, gaunamos mažesnės pajamos ar sunkumai besitvarkant su asmeniniais finansais”, – sako D. Stoškuvienė.

Šiai dienai net du iš trijų (67 proc.) jaunuolių jaučiasi užtikrinti savo sugebėjimais tvarkyti asmeninius finansus, tačiau iš apklausoje dalyvavusių žmonių net 42 proc. niekada nėra turėję oficialių finansinių mokymų.

„Gyvenime dažnai neišeina paskirstyti savo finansų taip, kaip norėtume. Kartais nemalonias situacijas iššaukia ir finansinio išprusimo trūkumas ar neapgalvotų troškimų įgyvendinimas. Pirmiausia, kiekvieną mėnesį reikėtų atsidėti pinigus svarbiausioms ir neišvengiamoms išlaidoms – tai mokesčiai už būstą, maistas, transporto išlaidos. Atsidėkite ir galimoms nenumatytoms situacijoms, jei užkluptų ligos ar remontai. Likusius pinigus taupykite didesniems pirkiniams“, – pataria klientų aptarnavimo vadovė.

Už atliekamas lėšas pirktų nekilnojamąjį turtą

Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės tyrimas parodė, kad jaunuoliai, jeigu turėtų atliekamų lėšų, susimokėję visus mokesčius, dažniausiai jas atsidėtų nuosavo būsto depozito kaupimui (50 proc.), naujam automobiliui ar kitai transporto priemonei (49 proc.), kelionėms (47 proc.), paskirtų investiciniams fondams ar kitoms investavimo formoms (41 proc.). Moterys (53 proc.) dažniau nei vyrai (41 proc.) papildomas lėšas išleistų kelionėms. Mažiausiai (33 proc.) jaunuolių savo atliekamų lėšų dalį paaukotų labdarai.

„Džiugu matyti, kad daugelis norėtų taupyti savo atliekamas lėšas. Galimybė atidėti atliekamus pinigus žengia kartu su gerėjančia finansine situacija bei finansiniu išprusimu. Tačiau kartais realybėje turimos lėšos pasiskirsto visai ne taip, kaip norėtųsi. Todėl norime paskatinti mokytis asmeninių finansų valdymo ir išlaidų planavimo, nes, nors netikėtais atvejais žmonės kreipiasi vartojimo paskolos, tai nėra vienintelė išeitis tvarkytis su išlaidomis”, – perspėja klientų aptarnavimo vadovė.

Reprezentatyvų visuomenės nuomonės tyrimą skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės užsakymu atliko tarptautinė rinkos tyrimų kompanija „GfK“. Tyrimas atliktas šių metų pavasarį, jo metu buvo apklausti 500 18–25 metų amžiaus respondentų iš Lietuvos.

TOP naujienos

Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos apraše – daug naujovių

Aplinkos ministras patvirtino naują Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos aprašą, kuris apima vandens telkinius, priklausančius valstybei ir ūkio subjektams bendrąja daline nuosavybės teise, išskyrus...

ORAI: Sekmadienį trumpi lietūs su perkūnija, temperatūra 30–35 laipsniai karščio

Sekmadienio dieną daugelyje rajonų trumpi lietūs su perkūnija. Kai kur galima kruša. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, per perkūniją vietomis...

Tyrimas: lietuvių mityba gerėja, bet štai ko galėtume pasimokyti iš estų

Pirmą kartą Baltijos šalyse „Arimex” užsakymu vykdytas riešutų ir džiovintų vaisių kategorijų tyrimas atskleidė įdomius vartotojų užkandžiavimo įpročius. Kuo mūsų ir kaimyninių šalių gyventojų...

Atvėsus orams nedžiugina plaukų būklė? 10 taisyklių, kurios padės tai pakeisti

Elektrinasi, riebaluojasi ar neblizga – tokias plaukų problemas dažnai girdi „Eurovaistinės“ grožio specialistai. Anot grožio vaistinių vadovės Aušros Vareikienės, rūpinantis plaukų būkle šaltuoju metų...

Kodėl miestui reikalingi modernūs lauko šviestuvai?

Šiuolaikiniai miestai siekia ne tik užtikrinti patogumą ir saugumą, bet ir sukurti estetišką bei patrauklią aplinką gyventojams ir lankytojams. Modernūs lauko šviestuvai yra vienas iš pagrindinių elementų, prisidedančių prie šių tikslų. Jie ne tik...

„Rimi“ padės džiugiau sutikti šventes su augintiniais – žvalgykitės pigesnių advento kalendorių keturkojams

Dažnas šuns šeimininkas nori palepinti savo augintinį, tad ne išimtis ir prieššventinis laukimas, kurio metu netrūksta kalėdinių susibūrimų, kai pastalėse sugula mylimi keturkojai. Šunų mokyklos įkūrėja Diana Makarovaitė sako, kad nevertėtų augintiniams dalinti šventinių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS