Nors šių metų šventes pasitinkame be artimųjų ir draugų būrio, Naujųjų sutiktuvėms ir šventinės nuotaikos sukūrimui yra ne vienas būdas. Saugiai ir svarbiausia linksmai atšvęsti Naujuosius metus galėsite įsijungę virtualias transliacijas ir išbandę kitus skaitmeninius būdus.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi idėjomis išradingam ir smagiam Naujųjų metų pasitikimui namuose.
Pasiruoškite privačiam koncertui namuose
Naujųjų pasitikimas – puiki proga pasipuošti ir išsiruošti į koncertą, kuris šiemet vyks čia pat, jūsų svetainėje. Galėsite rinktis tiek iš lietuviškų, tiek iš tarptautinių naujametinių koncertų ir transliacijų.
Norintiems šventinį vakarą nusikelti į Niujorką – vieno įspūdingiausio kasmetinio naujametinio renginio „New Year’s Eve Ball Drop“ nemokama transliacija iš žymiosios „Time Square“ aikštės. Transliacija prasidės sausio 1 d. 01 val. 00 min. nakties, Lietuvos laiku. Organizatoriai žada ne tik įspūdingą reginį, bet ir prieigą prie užkulisių bei interviu su atlikėjais ir kitomis įžymybėmis. Plačiau: https://www.timessquarenyc.org/times-square-new-years-eve/nye-live-webcast
Tuo tarpu jaunosios kartos atlikėjas Justin Bieber, po trejų metų pertraukos, savo gerbėjus nustebins tiesiogine naujametinio koncerto transliacija, kuri prasidės sausio 1 d. 05:15 val. Lietuvos laiku. Bilieto kaina – 25 JAV doleriai. Plačiau apie renginį: https://www.momenthouse.com/justinbieber
Nacionalinė filharmonija klausytojus nudžiugino pristačiusi pirmąją Lietuvoje ir Baltijos šalyse Skaitmeninę koncertų salę. Gruodžio 31 d. 19:00 val. www.nationalphilharmonic.tv bei Skaitmeninės salės ir Filharmonijos „Facebook“ paskyrose bus transliuojama jubiliejinė naujametė programa „Filharmonija – meilė harmonijai. Bet kokia kaina!“ Įrašai internete bus pasiekiami dar porą dienų po transliacijos.
Sakralinės muzikos klausytojams rekomenduojame virtualų naujametinį 28-ąjį „Cantate Domino“ sakralinės muzikos festivalį „Salve Sancta Parens“. Daugiau: https://www.visitbirstonas.lt/renginys/virtualus-naujametinis-koncertas-salve-sancta-parens/date-20201231/
Be to, didieji lietuviškos televizijos kanalai savo programose taip pat paruošę naujamečių koncertų ir laidų transliacijas – belieka tik išsirinkti.
Nuotolinis vakarėlis su draugais
Net jeigu Naujuosius pasitiksite be artimųjų ar draugų, išmaniais įrankiais galite užkurti patį smagiausią nuotolinį vakarėlį. Svarbu iš anksto pasirūpinti patogiomis programėlėmis.
Pirmiausia išsirinkite vieną bendravimo programėlę, kurią kiekvienas šeimos narys ar draugas įsidiegs savo įrenginyje. Taip būsite tikri, kad Naujųjų metų vakarą sutiksite kartu, toje pačioje platformoje. „Zoom“, „Google Hangouts“, „Messenger“, „Viber“, „WhatsApp“ – pasirinkimas platus.
Kitas žingsnis – suplanuoti, ką veiksite savo platformoje. Jeigu norite įsukti tikrą karaoke vakarą, išbandykite programėlę „Star Maker“. Joje ne tik galėsite pasirinkti iš plataus, virš 2 mln., dainų sąrašo anglų, rusų kalbomis, bet ir įrašyti savo atliktą kūrinį, priskirti jam garso efektus ir pasidalinti socialiniuose tinkluose ar su draugais.
Stalo žaidimų gerbėjams rekomenduojame aplikacijas „Monopoly“, (liet. „Monopolis“), klasikinį domino kauliukų žaidimą „Dominoes“, ar virtualų biliardą „Real Snooker 3D“.
Norintiems viską turėti vienoje vietoje: bendravimo programėlę ir virtualius žaidimus, sprendimas – aplikacija „Houseparty“. Daugiau nei 10 milijonų gerbėjų turinti programėlė net tik leidžia bendrauti vaizdu, bet ir integruoja populiariausius vakarėlių žaidimus. Čia, kartu su draugais ar šeima, galėsite suorganizuoti klasikinį „Karaoke“ anglų kalba, žaisti kortomis „Uno“, piešinių šaradas ir dar daugiau. Be to, programėlė patogi ir dėl to, kad informuoja, kada draugai yra prisijungę ir pasiruošę bendrauti.
Nepamirškite, kad daugelį tradicinių žaidimų galite labai paprastai perkelti į virtualią erdvę: populiarusis „Alias“, šarados, muzikinė karuselė, kai visi dalyviai šoka tol, kol muzika nutyla – tiesiog išsirinkite mėgstamiausius.
Įsitaisykite sofoje virtualiam kino seansui
Jeigu mieliau renkatės ramų Naujųjų metų vakarą be audringų vakarėlių, išbandykite virtualių kino vakarėlių įrankius. Jie leis suburti šeimos narius ar draugus į virtualų kino seansą ir kartu ne tik žiūrėti filmus, bet ir dalintis įspūdžiais nuotoliniu būdu.
Plėtiniu „Netflix Teleparty“ galite suorganizuoti vadinamąjį kino vakarėlį. Šį plėtinį reikia įdiegti „Chrome“ naršyklėje – jis sinchronizuoja skirtingų paskyrų žiūrėjimo laikus. Kitaip tariant užtikrina, kad visa kompanija tuo pačiu metu matytų tą patį vaizdą. Papildomai ekrane atsiranda ir pokalbių (angl. „Chat“) funkcija, todėl galima gyvai aptarinėti žiūrimą filmą ar dalintis įspūdžiais.
Beveik analogiškai veikia įrankiai „Scener“ ir „TwoSeven“. Papildomas privalumas tas, kad abiejose platformose turėsite galimybę įspūdžiais dalintis gyvai – vaizdo kameromis. „Scener“, skirtas įvairioms srautinio turinio platformoms. Juo galėsite organizuoti „Netflix“, „Disney“, „Prime Video“, „Vimeo“ ir kitų platformų kino vakarus. „TwoSeven“ suderinimas su „YouTube“, „Prime Video“, „Netflix“, „Apple TV“, „HBO MAX“ ir daugeliu kitų vaizdo turinio platformų.