21.3 C
Plungė
2024 / 07 / 21

G. Nausėda atsakė D. Grybauskaitei: sausio 13-ąją ne apie smėlio dėžes turėtume kalbėti

Ar jau skaitėte?

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sureagavo į kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės Sausio 13-osios minėjime išsakytą kritiką šalies politiniam elitui.

- Reklama -

„Aš manau, ne apie smėlio dėžes mes turėtume Sausio 13-ąją kalbėti“, – minėjimo metu žurnalistams Seime komentavo G. Nausėda.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų bendro pareiškimo pasirašymas. Nuotrauka: Žygimantas Gedvila (ELTA).

Taip prezidentas sureagavo į kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką politiniams nesutarimams Lietuvoje.

„ (…) mūsų žmonės išeis į gatves ir apgins valstybę. Apgins bet kokiu atveju, nepriklausomai nuo to, ar mūsų politinis elitas vartosi ir stumdosi smėlio dėžėje, ar ne“, – šeštadienį žurnalistams Seime vykstančiame minėjime teigė D. Grybauskaitė.

Tuo metu G. Nausėda tikina, kad nesutarimai yra demokratijos proceso dalis, tačiau jie nedaro įtakos Lietuvos strateginiams tikslams.


D. Grybauskaitė įvertino politinius nesutarimus Lietuvoje: politinis elitas vartosi ir stumdosi smėlio dėžėje


„Demokratija yra tokia, kuomet yra skirtingos nuomonės, konkurencijos elementai. Strateginiai tikslai Lietuvos visada išliks tie patys, privalome stiprinti, gražinti savo valstybę“, – sakė prezidentas.

- Reklama -

Pasak šalies vadovo, Sausio 13-ąją verčiau reikėtų prisiminti kam buvo skirta ši auka.

„Labai svarbu prisiminti, kad Sausio 13-oji atvėrė mums galimybes, tiek daryti prasmingus darbus, tiek ir klysti. Svarbiausia, kad mes niekada nepamestume kompaso, vardan ko buvo ši auka“, – teigė jis.

Pastaruoju metu tęsiasi Prezidentūros ir Vyriausybės tarpusavio kivirčai, prasidėję nesutarimais dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno atšaukimo. Užsienio reikalų ministerijai (URM) sulaukus ambasados Londone darbuotojų skundų dėl diplomato elgesio, mobingu kaltinamas ambasadorius spalį buvo atšauktas konsultacijoms. Tačiau Daukanto aikštė ragino atlikti nepriklausomą tyrimą. Be to, pasak prezidento G. Nausėdos, ambasadoriaus atšaukimas konsultacijoms tėra „pusinis sprendimas“.

Vėliau įtampos persikėlė ir į debatus dėl naujojo diplomatinės atstovybės vadovo Varšuvoje paskyrimo. Institucijos nesutaria, kas kaltas, kas strategiškai svarbioje kaimyninėje valstybėje Lietuva vis dar neturi savo atstovo.

Šią savaitę situacija tarp Prezidentūros ir URM dar paaštrėjo po to, kai šalyje lankėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, tačiau ministras G. Landsbergis nebuvo pakviestas į šalių delegacijų susitikimą. Pats G. Nausėda sako, jog jis nebuvo kviestas ne dėl asmeninių priežasčių.

Martyna Pikelytė (ELTA)

 

TOP naujienos

Atvėsus orams dažnai sergate? Kalta gali būti ir išbalansuota žarnyno mikrobiota

Norintys išvengti virusų, žino, kaip svarbu stiprinti imunitetą ir laikytis tinkamos rankų higienos, tačiau žarnyno mikrobiotos svarba – prisimenama gana retai. Kaip paaiškina „Camelia“...

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams,...

Įsidėmėkite šiuos triukus su ananasu: kaip išsirinkti skaniausią ir kaip jį lengvai supjausyti, kad neliktų nė „akies“

Vasara puikiai dera su ananasais: kas gali būti geriau nei užkąsti saldaus ir sultingo vaisiaus, o gal paruošti iš jo kokteilį, desertą ar pakepti...

Lietuvoje susirgimo erkiniu encefalitu atvejų skaičius yra didžiausias visoje Europoje

Susirgimų erkiniu encefalitu skaičius Lietuvoje yra didžiausias Europoje, skelbia Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro 2022 m. ataskaitos duomenimis,...

Įprastai neprieinamos Kauno rotušės erdvės – virtualiame 3D ture

Nors kultūrinės įstaigos šiuo metu yra uždarytos, jos nepaliauja džiuginti kuriamomis virtualaus patyrimo galimybėmis. Kauno miesto muziejaus pristato virtualų 3D turą, kurio dėka galima aplankyti visas miesto širdyje įsikūrusios rotušės erdves: tiek lankytojams jau...

Namo renovacija – kasdienis sutaupymas ir didesnė turto vertė

Pastebima, kad, renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS