20.7 C
Plungė
2024 / 06 / 25

Chemijos mokytoja Orinta: suprantu, kai mokiniai man bando užkalbėti dantį

Ar jau skaitėte?

Pedagogikos pasauliu dar vaikystėje susižavėjusi Orinta Baužytė šiandien – Kauno rajono Raudondvario gimnazijos chemijos mokytoja. Šeštosios „Mokysiu“ tinklalaidės pašnekovė neslepia, kad savo pamokose vertina ne tik moksleivių chemijos žinias, bet ir daug dėmesio skiria bendravimui.

- Reklama -

„Siekiu būti tokia mokytoja, kokią aš turėjau, ir ne tik žinias perteikti, bet ir paruošti gyvenimui“, – sako jauna mokytoja ir dalijasi patarimais su pasirinkusiaisiais pedagogo kelią.

Sekė mamos pavyzdžiu

Chemijos mokytoja. Iliustracinė nuotrauka.

Nors O. Baužytė mokytojauja tik metus, tačiau jai ši profesija niekada nebuvo svetima. Jos mama – lietuvių kalbos mokytoja, tad mergina jau nuo mažumės tvirtai žinojo, kad nori sekti jos pavyzdžiu.

„Atsimenu, kai sėdėdavau ir laukdavau, kol ji taisydavo darbus. Vėliau jau duodavo ir man juos taisyti. Turbūt įgimta, kad aš norėjau būti mokytoja“, – sako pedagogė.

Pedagoginės krypties pasirinkimui įtakos turėjo ir jos chemijos mokytojos gimnazijoje rodytas pavyzdys – išskirtinis atsidavimas darbui. „Dvejus metus aš mačiau, kaip ji dirba, kokia ji atsipalaidavusi – ne tik chemijos žinias nori perteikti, bet ir į gyvenimą mus pakviesti“, – pasakoja ji.

Svarbu ne tik žinios, bet ir žmogiškumas

Orinta Baužytė šiandien – Kauno rajono Raudondvario gimnazijos chemijos mokytoja.

Šiais mokslo metais O. Baužytė chemijos mokė daugiau nei 250 mokinių – net 11 klasių. Iššūkių susitvarkyti su tiek mokinių darbų kyla nemažai, neslepia pašnekovė.

- Reklama -

„Jei sėdėdavau prie mamos darbų ir džiaugdavausi juos taisydama, tai dabar, kai rašo kokios 4 klasės kontrolinius darbus, nebūna labai didelis džiaugsmas, nes visus reikia ištaisyti. Bet kažkaip pasiskirstai dienomis, nesusidedi į vieną dieną, ir visai gerai pavyksta. Nepabijai krūvio“, – nurodo ji.

Tačiau savo pamokose O. Baužytė sako vertinanti ne tik chemijos žinias, bet ir žmogiškumą.

„Man pirmoje vietoje yra tai, kad mokinys gali man ramiai papasakoti, kaip jis gyvena – kokiomis nuotaikomis. Siekiu būti tokia mokytoja, kokią aš turėjau, ir ne tik žinias perteikti, bet ir paruošti gyvenimui“, – teigia O. Baužytė.

Paklausta, ar su mokiniais palaiko draugiškus ir artimus ryšius, ar vis tik stengiasi išlaikyti griežtos mokytojos įvaizdį, O. Baužytė nusišypso ir pabrėžia, kad per griežtas mokytojavimo būdas prie gero nepriveda – mokiniai gali pradėti bijoti tokio mokytojo.

„Jeigu bijai mokytojo, tai bijai ir to dalyko, ir bijai suklysti, ir kažką ne taip pasakyti, bijai kontrolinį blogai parašyti ir panašiai. Manau, kad blogai yra bijoti, – sako ji. – Reikia nebūti draugele, o tapti drauge“, – priduria mokytoja.

Kaip apibūdintų tobulą pamoką?

Tobula pamoka yra tada, kai vyksta natūralios diskusijos, sako O. Baužytė. Ne tik tuomet, kai mokiniai sėdi, įdėmiai klausosi ir viską užsirašo.

„Tarkime, kalbame apie kažkokias dujas, ir staiga vienas mokinys pasakoja vakar kažką perskaitęs. Ir mes pradedame gilintis, ką jis perskaitė, ir užsiveda diskusija. Ir kartais ta pamoka pakrypsta visiškai kita linkme“, – nurodo ji.

Tačiau nuo ugdymo turinio stengiamasi nenukrypti, tad tokios pertraukėlės būna trumpos.

„Mokykloje ir mes bandydavome užkalbėti mokytojai dantį ir galvodavome, kad ji nesupranta. O dabar aš suprantu, kai man bando užkalbėti dantį“, – šypsosi ji.

Ką patartų jauniems mokytojams?

Nutarusiesiems pasirinkti mokytojo kelią O. Baužytė patartų neperdegti pirmaisiais metais, nes darbo, popamokinės veiklos ir ruošimosi bus daug. Anot jos, nereikia norėti visko padaryti maksimaliai, nes tuomet darbas praras žavesį. Taip pat ji patartų pripažinti suklydus.

„Man tai buvo labai sunku. Atrodė, kaip galima suklysti prieš mokinius? Bet kaip yra gerai mokiniams, kai tu nesi kažkoks didvyris, o esi eilinis žmogus”, – nurodo ji.

Naujos tinklalaidės – kiekvieną savaitę

Ketvirtasis „Mokysiu“ tinklalaidžių sezonas žiūrovams pristato iš viso 10 tinklalaidžių. Po vieną naują tinklalaidę peržiūrėti galima kas savaitę. Visus būsimiems ir jau esamiems mokytojams skirtos tinklalaidės įrašus bus galima rasti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „YouTube“ paskyroje ir interneto svetainėje www.mokysiu.lt.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

TOP naujienos

Vasarą vagišiai gyventojų kiemus švarina labiausiai – draudikai pataria, kaip apsisaugoti

Vasara asocijuojasi su atostogomis, kai namai dažniau paliekami tušti. Tai žino ir vagys, todėl kiekvienas gyventojas turėtų pasirūpinti savo namų saugumu. Vienos Lietuvoje veikiančios...

Kenkėjų vasaros sezonas nesibaigia

Anot kenkėjų kontrolės ekspertų, nepaisant to, kad prasidėjo kalendorinis ruduo, kenkėjų vasaros sezonas tęsiasi. Musės bei širšės ir toliau aktyviai drumsčia ramybę. Nenurimstantis zyzimas ir...

Diržo neprisisegęs keleivis avarijos metu prilygsta drambliui

Kai paskutinį kartą sėdantis į taksi, autobusą ar artimojo automobilį nesisegėte saugos diržo, ar susimastėte apie tai, kad avarijos atveju saugos diržas gali išgelbėti...

Nauja paslauga Lietuvoje – Gerovės konsultantai

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis bent 1 iš 4 žmonių nors kartą gyvenime patiria psichikos sveikatos sutrikimą. Tokiems asmenims svarbu, kad pagalba būtų suteikta laiku,...

Praėjusiais metais „Rimi“ sumažino kainas beveik 4 000 skirtingų prekių

2023 m. sausio–gruodžio mėn. „Rimi Lietuva“ į kainų mažinimą investavo beveik 800 000 eurų. Dėl šios priežasties „Rimi“ parduotuvėse visoje Lietuvoje mažėjo beveik 4 000 skirtingų prekių kainos, daug produktų atpigo kone trečdaliu. Beveik...

Daugiausiai žemės Lietuvoje valdo viena lietuvių šeima

Pirmoje didžiausių žemės valdytojų Lietuvoje sąrašo vietoje – Karbauskių šeima, skelbia „15min“. Pasak portalo, vien verslininkui ir politikui Ramūnui Karbauskiui priklausanti žemės ūkio produktų gamintoja „Agrokoncernas“ nuosavybės teise Lietuvoje turi apie 10 tūkst. hektarų žemės,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS