19.3 C
Plungė
2024 / 10 / 10

Šventinio stalo pažiba – višta: patarimai, kaip ją marinuoti ir iškepti, kad būtų tobula

Ar jau skaitėte?

Jeigu silkė yra Kūčių stalo žvaigždė, tai viena mėgstamiausių Naujametinio stalo pažibų – kepta paukštiena, pavyzdžiui, višta. Tai, kad šventiniu laikotarpiu ši mėsa yra itin populiari, patvirtina ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Anot jos, likus vos kelioms dienoms iki švenčių – vištiena pirkėjų krepšeliuose pastebima dažniau. Tiesa, daugeliui jų prireikia patarimų, kaip tinkamai ją paruošti.

- Reklama -

„Jeigu kiauliena dažniausiai patenka į kasdienius pirkėjų krepšelius, tai šventinių pirkėjų krepšelių žvaigžde dažnai tampa įvairiausios rūšies paukštiena, dažniausiai – višta. Iki Naujųjų metų likus vos kelioms dienoms, susidomėjimas tiek įvairiausios rūšies žuvimi, jūros gėrybėmis, tiek višta – išauga. Todėl pirkėjams šviežios vištos dabar siūlome už patrauklią kainą, o mūsų technologai jiems dalija patarimus apie marinavimą, kepimą ir patiekimą“, – sako V. Budrienė.

Skirtingi marinavimo būdai

Kepta višta.

Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos technologas, sako, kad nuostabaus skonio vištieną paruošti nėra itin sudėtinga – svarbiausia nepersistengti marinuojant ir, žinoma, atidžiai stebėti kepant.

„Vienas populiariausių vištos marinatų yra gaminamas iš smulkinto česnako, mėgstamų žolelių, sviesto, druskos, pipirų mišinio. Šia mase višta dažniausiai ištrinama iš vakaro ir per naktį paliekama marinuotis vėsioje vietoje. Tam, kad višta būtų kuo ryškesnio skonio – reikėtų įpjauti jos odelę ir šiek tiek marinato mišinio pakišti po ja“, – teigia „Iki“ atstovas.

Pasak jo, norintys kiek įmantresnio skonio – gali išmėginti kitą marinavimo būdą. Pavyzdžiui, džiovintas kalendras, cinamoną, cukrų, druską bei pipirus sumaišykite dubenėlyje. Vištą nuplaukite, nusausinkite, gerai įtrinkite prieskoniais. Ją vėsioje vietoje palikite marinuotis bent kelias valandas, o geriausia – per naktį.

Maisto technologas taip pat pataria neišpilti riebalų, išsiskiriančių vištai kepant orkaitėje. Jais paukštį karts nuo karto apipilkite – tokiu būdu mėsa neišsausės.

- Reklama -

Kaip pagaminti kvapnią vištą?

Jeigu vis dar svarstote, ką pasigaminti Naujųjų metų vakarui – G. Bačkovas siūlo du skirtingus, tačiau vienas kitam skoniu nenusileidžiančius vištos paruošimo būdus.

Obuoliais ir kriaušėmis įdaryta višta su keptomis daržovėmis. Vištą iš vakaro įtrinkite pipirais ir druska. Prieš pat kepimą prieskonius nuvalykite popieriniu rankšluosčiu ir įpjaukite odelę. Kubeliais supjaustykite kriaušes ir obuolius, susmulkinkite svogūnus ir jais įdarykite vištą.

Paruoštą paukštį pašaukite į orkaitę, įkaitintą iki 160 laipsnių ir kepkite maždaug 1,5 valandos. Likus dvidešimčiai minučių iki kepimo pabaigos, padidinkite temperatūrą iki 200 laipsnių ir į nuvarvėjusius riebalus sudėkite bulves, morkas, svogūnus, moliūgus, pastarnokus ar kitas mėgstamas daržoves. Pabarstykite prieskoniais ir leiskite kepti, kol daržovės suminkštės, o višta lengvai apskrus.

Višta su cinamonu ir slyvų įdaru. Džiovintas kalendras, cinamoną, cukrų, druską bei pipirus sumaišykite dubenėlyje. Vištą nuplaukite, nusausinkite, gerai įtrinkite prieskoniais ir palikite marinuotis bent kelias valandas, o geriausia – per naktį. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Puode užvirkite vandenį, įdėkite sultinio kubelį ir virkite, kol jis ištirps. Sultinį sumaišykite su balzaminiu actu ir supilkite į gilų kepimo indą. Į skystį sudėkite nuplautas džiovintas slyvas, paguldykite vištą, indą uždenkite dangčiu ar folija ir pašaukite į įkaitusią orkaitę. Kepkite apie 1,5 valandos. Kartkartėmis vis apšlakstykite vištą sultiniu. Kai višta iškeps, nukelkite dangtį ar foliją, padažą nupilkite ir perkoškite, o vištą kepkite dar 10 minučių, kad apskrustų odelė. Patiekite vištą su slyvomis bei padažu. Garnyrui puikiai tiks keptos bulvės ar šviežių daržovių salotos.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Artėja šiurpiausia metų naktis: kaip pigiai ir paprastai namuose surengti vakarėlį? Top 3 patarimai

Helovinas kasmet Lietuvoje švenčiamas vis aktyviau, o ypatingai – vaikų tarpe, kurie su tėvais skaptuoja moliūgus, ieško šiurpių herojų kostiumų, dažosi veidus ir keliauja...

Kova su elektronikos atliekomis pasaulyje: ar Lietuva pralaimės?

Kaip parodė tyrimas, 2022–2023 metais net 50 proc. šalies gyventojų įsigijo elektrinių transporto priemonių ir įrankių. Pusės tyrimo respondentų dalyvių motyvas įsigyti tokią įranga...

Dažniausias atostogų užkandis – rūkyta žuvis: kaip ją išsirinkti ir su kuo geriausia skanauti (receptas)

Išvykos prie jūros ar savaitgaliai prie ežero daugeliui neatsiejami nuo iš tolo sklindančio rūkytos žuvies aromato. Dažnai tokia žuvis būna sūroka, todėl sveikatai palankios...

Kaip sumažinti arba visai išbraukti iš savo darbotvarkės nereikalingus susitikimus?

Kasdieniai pokalbiai su komanda, strategijų sesijos, savaitės veiksmų aptarimai, finansinės apžvalgos, metinės ir ketvirtinės ataskaitos, valdybos posėdžiai. Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų darbotvarkėje...

Nenoriai geriate vandenį? Dietologė atsakė, ką turėtumėte valgyti per karščius

Ruošiantis iškylauti kartais tenka pasukti galvą, ką įsidėti desertui, mat karštyje maistas greitai genda. Tačiau vaisiai ar uogos – puikus pasirinkimas, o kai lauke karšta, vandeningi arbūzai dar ir gaivina bei užtikrina skysčių balansą....

Šventėms žiema pažers daugiau sniego, tad šiemet Šv. Kalėdos bus ir baltos, ir gana...

Šventėms žiema pažers daugiau sniego, tad šiemet Šv. Kalėdos bus ir baltos, ir gana šaltos. Geras SUDOKU, čempionatas čia » Šiandien Lietuvoje daug kur pasnigs, kai kur vakariniuose rajonuose smarkiai, pajūryje šlapdriba. Vietomis pustys. Pietvakarių vėjo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS