1 C
Plungė
2024 / 12 / 14

Šventiniam savaitgaliui artėjant pasiruoškite išskirtinį desertą: artimuosius stebinsite neragautais skoniais

Ar jau skaitėte?

Artėjant pavasariui norime pakeisti įprastą žiemos meniu ir ieškome gaivesnių, sveikatai palankesnių, mažiau apkraunančių valgių bei užkandžių. Šiuo laikotarpiu dažnai prisimename ir įvairias vasaros gėrybes: valgome daugiau daržovių, žalumynų. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, keičiant savo meniu nereikėtų pamiršti ir šviežių uogų, kuriose gausu įvairių vitaminų bei mineralų. Tuo tarpu „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad tinklo parduotuvėse uogų galite įsigyti pigiau, nes iki vasario 19 d. joms taikoma net 25 proc. nuolaida. Tai puiki proga nustebinti savo antrąją pusę gardžiu biskvito vyniotiniu su braškėmis ar pasiruošti šventinį desertą ilgajam savaitgaliui.

- Reklama -

Uogos turi eilę biologiškai aktyvių medžiagų

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad uogos yra išskirtinis produktas, savyje talpinantis daug naudingųjų medžiagų. „Jos žmogaus organizmą aprūpina eile biologiškai aktyvių medžiagų, tarp kurių labai svarbūs polifenoliai, taip pat skaidulinės medžiagos, jos yra puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis. Uogų nauda sveikatai siejama ir su jų sudėtyje aptinkamomis biologiškai aktyviomis medžiagomis. Vienos iš pagrindinių – fenolio junginiai: flavonoidai, fenolio rūgštys ir taninai. Kita biologiškai aktyvi medžiaga, kuri yra daugumos uogų sudėtinė dalis – askorbo rūgštis, dar žinoma kaip vitaminas C“, – primena E. Gavelienė.

Biskvito vyniotinis su uogomis ir grietinėlės kremu.

Gydytoja dietologė teigia, kad uogos mitybos grandinėje yra toje pačioje kategorijoje kaip ir vaisiai, tad reikėtų atkreipti dėmesį į jų suvartojimo kiekį. „Dienos vaisių norma yra maždaug 2–3 porcijos. Dauguma uogų nekaloringos, viena uogų porcija – tai maždaug 6 braškės ar 16 aviečių, bet per uogų sezoną galima dienos vaisių normą gauti pasirenkant uogas. Nors visos jos yra naudingos, pagal biologiškai aktyvių medžiagų kiekį naudingiausios yra erškėtinių šeimos uogos: braškės, avietės, gervuogės ir erikinių šeimos uogos: mėlynės, bruknės, spanguolės. Renkantis uogas, pirmenybė turėtų būti teikiama mūsų kraštuose augančioms uogoms, ypač atkreipkime dėmesį į mėlynes dėl jų antioksidacinio, priešuždegiminio, antivirusinio poveikio“, – pataria gydytoja dietologė.

Nusipirktas uogas svarbu tinkamai laikyti

Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, keičiant savo meniu nereikėtų pamiršti ir šviežių uogų, kuriose gausu įvairių vitaminų bei mineralų.

Prieš perkant uogas, labai svarbu jas tinkamai atsirinkti dar parduotuvėje. Būtina jas apžiūrėti, atkreipti dėmesį ar nėra pavytimo ar puvimo požymių. Net menkiausi uogų pažeidimai reiškia, kad jos gali greičiau sugesti ar nebėra tinkamos valgymui. Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos, uogas svarbu tinkamai laikyti ir parsivežus iš parduotuvės.

„Norinti išsaugoti uogas tinkamas vartojimui ilgesnį laiką, būtina jas laikyti šaldytuve, atviruose induose, dugną padengus popieriniu rankšluosčiu. Svarbu uogų nedėti į šalčiausias šaldytuvo vietas, nes taip jos gali suledėti ir prarasti savo tekstūrą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ar šalia nėra bananų, pomidorų ar obuolių, nes šie produktai išskiria etileno dujas, kurios skatina uogos sugedimą“, – patarimais dalijasi ekspertė.

Užšaldyti – visai nesudėtinga

Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos, uogas svarbu tinkamai laikyti ir parsivežus iš parduotuvės.

Žiemos metu ne visų uogų galime įsigyti šviežių, todėl pasitaikius galimybei specialistė rekomenduoja jų užsišaldyti: „Šaldant uogas pirmiausia nuskabykite jų lapelius ir pašalinkite nešvarumus. Tada jas sudėkite ant kepimo popieriaus ir atsargiai įdėkite į šaldiklį. Kai uogos suledės – perkelkite jas į specialius šaldymo indelius ir pažymėkite, kada užšaldėte.“

- Reklama -

O. Suchočeva taip pat primena, jog pigiau įsigyti sveikatai palankių produktų ir sutaupyti padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos: „Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.“

Artėjant šventiniam savaitgaliui kviečiame pasigaminti biskvito vyniotinį su uogomis ir kremu.

RECEPTAS

Biskvito vyniotinis su uogomis ir grietinėlės kremu

Patiekalui reikės:

  • 4 vnt. kambario temperatūros kiaušinių;
  • 70 g. cukraus;
  • 100 g. persijotų miltų;
  • 0.75 šaukštelio kepimo miltelių;
  • 200 ml 36 proc. riebumo grietinėlės;
  • 1 šaukšto cukraus pudros;
  • 1 stiklinės supjaustytų braškių ar kitų šviežių uogų.

Gaminimo eiga:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Kepimo formą ištepkite sviestu ir prie jos dugno prilipdykite pagal formos dydį iškirptą

2. Kiaušinius su cukrumi išplakite elektriniu plaktuvu, kol mišinys taps labai purus, o jo tūris patrigubės.

3. Miltus kartu su kepimo milteliais persijokite į atskirą indą. Juos per sietelį atsargiai suberkite į kiaušinių ir cukraus plakinį ir atsargiai išmaišykite mentele. Suverskite gautą masę į paruoštą kepimo skardą ir išlyginkite paviršių.

4. Kepkite apie 12 min., kol biskvitas gražiai paruduos. Tada išimkite iš orkaitės ir palikite 5-10 min. skardoje truputį atvėsti.

5. Ant stalo patiesę švarų rankšluostį ant jo išverskite biskvitą. Jį kartu su rankšluosčiu palei kraštinę atsargiai susukite į vyniotinį, pernelyg nespausdami. Tada palikite visiškai atvėsti.

6. Suplakite grietinėlę su cukraus pudra iki labai tvirtos masės. Išvyniokite biskvitą. Ir mentele ištepkite ant viso paviršiaus grietinėlę, palikdami tik kraštelius. Pabarstykite braškėmis ir susukite biskvitą į ruloną.

7. Pyrago viršų pabarstykite cukraus pudra ir papuoškite braškėmis.

Skanaus!

TOP naujienos

Dabar vištienos dešrelės „Rimi“ – pigiau: kepdami ant grotelių greitai paruošite vakarienę visai šeimai

Kai lepina malonūs orai, savaitgalio pietums ar vakarienei po darbų smagu užsikurti grilį ir šio to išsikepti ant ugnies. Vis dėlto, gaminant visai šeimai...

Muitinės profesionalai darbo rinkoje vertingi kaip auksas

Muitinės specialistai atlieka svarbų vaidmenį palengvinant tarptautinę prekybą ir užtikrinant teisėtą ir saugų prekės importą bei eksportą. Pasak profesoriaus dr. Kārlis Ketners, bet kuri...

Registrų centras paskaičiavo kiek gyventojų savo gimtadienius švenčia kas ketverius metus?

Kas ketverius metus kalendoriuose atsirandanti papildoma diena vasario mėnesio pabaigoje yra išskirtinė – tai ypatinga diena minint įvairias sukaktuves ar kitas įsimintinas progas. Rečiausia...

Klaipėdos rajonas pritraukė svarbų bandomąjį projektą: naudą pajustų visas Klaipėdos regionas

Į viešųjų paslaugų perdavimą NVO, socialiniams verslams galima pažiūrėti kitu kampu, – įsitikinusi Klaipėdos rajono savivaldybė. Būtent rajono iniciatyva, bendradarbiaujant su VšĮ „Versli Lietuva“,...

Ar yra tinkamiausias metas investuoti į trečios pakopos pensijų fondą?

Pastaruoju metu padėtis pasaulinėse finansų rinkose pasižymi dideliu nepastovumu. Savaime suprantama, kad tai kelia nerimą ne tik investuotojams, bet ir gyventojams, kaupiantiems pensijų fonduose. Tačiau nepaisant fondų verčių svyravimų ir nuolat besikeičiančios situacijos rinkose,...

„Iki“ pataria: žalumynų ant palangės užsiauginsite akimirksniu ir pigiai: triukas, kad krapai išdygtų žymiai...

Pavasarį žalumynus norisi raškyti saujomis, o jų aromato įkvėpti visa krūtine. Ant palangės pasisėjus krapų, netruksite šiuos norus įgyvendinti. Juos auginti nesunku, jie nereikalauja daug priežiūros, tačiau prieš sėjant nepamirškite padaryti vieno dalyko –...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS