5.3 C
Plungė
2024 / 03 / 29

Specialistė įspėja: ignoruojami odos pakitimai gali sukelti rimtų sveikatos problemų

Ar jau skaitėte?

Oda – viena jautriausių žmogaus kūno dalių. Daugelis mūsų gana dažnai susiduriame su jos problemomis – neįprastais bėrimais, niežėjimu, neaiškios kilmės dariniais ar nerimą keliančiais apgamais bei gyvenimo kokybę mažinančiais pakitimais. Dalis išvardytų problemų praeina savaime, tačiau į kai kurias, ypač galinčias įspėti net apie odos vėžį ar varginančias ilgą laiką, būtina atkreipti dėmesį. Apie tai, kaip dažnai vertėtų lankytis pas dermatovenerologą, dėl kokių priežasčių žmonės kreipiasi į specialistus dažniausiai ir kas padeda išspręsti įvairias odos problemas, pasakoja „Biofirst“ klinikos gydytoja dr. Jurgita Karčiauskienė.

- Reklama -

Audioknyga: KĄ JIE MUMS PADARĖ. Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu. Pasiklausykite 20 min. nemokamai >>


Pasitikrinti patartina kiekvienam

Pasak dermatovenerologės J. Karčiauskienės, odos ligos yra vienos iš dažniausiai pasitaikančių. Tačiau tikrinantis laiku galima daugybės jų išvengti: „Profilaktinė patikra, ypač įvairių odos darinių, jau seniai tapo dermatovenerologų kasdienybe. Dažniau reguliariai tikrinasi išsilavinę, 20–44 metų žmonės ir tėvų iniciatyva apžiūrai atvesti vaikai, rečiau – vyresnio amžiaus žmonės, o ypač vyrai. Tačiau kasmetė odos darinių patikra pas gydytoją rekomenduojama kiekvienam – tai padeda laiku aptikti problemas ir net išvengti odos vėžio. Šiuolaikinė dermatovenerologija siūlo sprendimus visoms odos problemoms, venerinėms ligoms, taip pat apima ir estetines korekcijas“, – kalba specialistė.

J. Karčiauskienės teigimu, į specialistą kreiptis būtina dėl visų nerimą keliančių odos darinių: „Odos vėžys beveik niekada nepasireiškia tokiais simptomais, kaip skausmas ir niežėjimas, todėl pačiam pastebėti šios ligos laiku dažniausiai nepavyksta. Požymiai, rodantys, kad į specialistą kreiptis reikia nedelsiant, yra bet koks naujai atsiradęs, keistai atrodantis arba senas, be aiškios priežasties pakeitęs išvaizdą odos darinys“, – vardija dermatovenerologė J. Karčiauskienė.

„Biofirst“ klinikos gydytoja dr. Jurgita Karčiauskienė.

Remiantis Lietuvos higienos instituto duomenimis, Lietuvoje 2020 m. užfiksuota daugiau nei 14 tūkst. piktybinių odos ligų atvejų. Pasaulinės statistikos duomenimis, melanoma, arba kitaip – odos vėžys, yra tryliktas pagal dažnumą vėžys, kuriuo serga vyrai, ir penkioliktas pagal dažnumą, kuriuo suserga moterys.

Odos sveikata veikia ir psichologinę savijautą

Į odos specialistus, pasak J. Karčiauskienės, taip pat kreipiamasi ne tik dėl nemalonių pojūčių ir darinių, bet ir norint panaikinti netenkinančius odos pakitimus, sušvelninti senėjimo požymius: „Estetinė dermatologija – botulino, hialurono rūgšties ir kitos injekcijos, taip pat procedūros su lazeriu nuolat populiarėja. Šios priemonės padeda pagerinti žmogaus išvaizdą ir padidinti pasitikėjimą savimi. Dėl to žmonės jaučiasi ir geriau, ir kartu – sveikiau“, – kalba J. Karčiauskienė.

- Reklama -

Anot gydytojos, keičiasi ir natūralaus senėjimo proceso samprata – dabar tai nereiškia, kad reikia pasiduoti gamtos dėsniams. Tačiau, norint pasiekti gerų rezultatų, svarbu pradėti rūpintis odos išvaizda dar neturint gilių raukšlių: „Estetinė medicina sparčiai progresuoja, nes keičiasi visuomenės poreikiai. Svarbu suprasti, kad galima ir gerai jaustis, ir atrodyti – patekus profesionaliam specialistui į rankas, estetinės odos procedūros bus atliktos taip, kad niekas nė nepasakys, jog tai nėra natūrali žmogaus išvaizda“, – teigia J. Karčiauskienė.

Gydytoja pabrėžia, kad norint turėti spindinčią, sveiką ir jauniau atrodančią odą nebūtina iškart gultis ant plastinės chirurgijos stalo – kaip alternatyvą tam kai kada galima pasirinkti ir kitas estetines procedūras. Po jų žmogus gyja greičiau, lengviau, nelieka randų, o reguliariai jas atliekant, veido patempimo operacija gali būti atitolinta arba jos neprireikti visai.

Veiksmų svarbu imtis laiku ir profesionaliai

Moterys jau seniai žino, kad adata veikiant odą paskatinama jos regeneracija. Tačiau, kaip perspėja J. Karčiauskienė, šiais laikais dažnai ir tokia procedūra atliekama ir namų sąlygomis, tačiau tai nėra gerai – tam, kad oda regeneruotųsi, veikti ją reikia ne per giliai, tam tikrais intervalais, užtikrinti profesionalią dezinfekciją ir naudoti tinkamas kosmetikos priemones.

„Siekiant, kad rezultatas teiktų džiaugsmo, svarbu, kad estetines paslaugas atliktų tik kvalifikuoti gydytojai dermatovenerologai modernia, draugiška žmogui ir aplinkai medicinine įranga – pavyzdžiui, atliekant „frakcine mikroadatine radijo dažnio terapija“ vadinamą procedūrą, galima greitai, saugiai, neskausmingai ir be rizikingos chirurginės intervencijos sustangrinti odą, pagerinti jos būklę, paskatinti kolageno gamybą, sumažinti randus ar smulkias raukšles, aknės padarinius, odos porėtumą, net pakoreguoti veido ovalą, patempti odą, – akcentuoja ji. – Ši procedūra tinka ne tik veido, bet ir viso kūno odai, galima atlikti net vasarą. Prieš ją naudojami skausmą malšinantys preparatai, todėl procedūros metu dažniausiai jaučiamas tik švelnus dilgčiojimas ir šilumos pojūtis. Esame pastebėję, kad praėjus maždaug 4 savaitėms nuo vieno vizito, jau matomas teigiamas poveikis odos būklei.“

Gydytoją papildo Inesa Kriaučiūnienė, klinikos „Biofirst“ vadovė, sakanti, kad šiandien žmogaus sveikatos ir geros savijautos problematika skatina žengti koja kojon su pasaulinėmis medicinos tendencijomis ir atlikti šiuolaikines problemas sprendžiančias procedūras pažangiai. Todėl minėtas frakcinis mikroadatinis odos atnaujinimas klinikoje atliekamas rinkoje galingiausiu, o Lietuvoje kol kas vieninteliu tokio tipo aparatu, turinčiu antgalius su auksinėmis adatomis ir kelis režimus skirtingos apimties odos problemoms spręsti.

„Pasirūpinti savimi nereikia delsti – tai galioja ir odos problemų, ir įtaką gyvenimo kokybei turinčios išvaizdos atveju. Pasaulinė medicina pažengusi taip, kad sprendimai, kurie gali pagerinti kasdienybę ir užkirsti kelią gilesnėms problemoms, šiandien jau prieinami daugeliui – svarbu tik skirti pakankamai dėmesio savo odos sveikatai“, – teigia ji.

TOP naujienos

Antradienio eismo įvykių apžvalga

Spalio 27-ąją, antradienį, pirminiais duomenimis, užregistruota 40 eismo įvykių. Žmonės (4) nukentėjo 4-iuose iš jų, vienas jų – nepilnametis. Esant šlapiai kelio dangai –...

Purių mielinių blynų su džiovintomis uogomis receptas

Švenčiant Užgavėnes daugelio namuose pakvimpa blynais – nuo lietinių ir čirvinių su įvairiais saldžiais pagardais, iki bulvinių, gardintų rūkyta lašiša, varškės ir grietinės užtepėle...

Darbdavys išskaičiavo iš atlyginimo? Pasitikrinkite, ar tai padaryta teisėtai

Praktikoje pasitaiko, kai darbdaviai išskaičiuoja tam tikras sumas iš darbuotojo darbo užmokesčio, o tokių išskaitų priežastys būna įvairios, pavyzdžiui, išieškoti žalą, kurią darbuotojas padarė...

Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 29-ąsias įkūrimo metines

Sausio 17-ąją, penktadienį, sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų paminėtos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės....

Artėjantys žvarbūs orai skatina susirūpinti: kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku?

Odos būklei įtakos turi daugybė faktorių, o oro kaita yra vienas iš jų. Kiekviename oro kaitos tarpsnyje oda reikia rūpintis atitinkamai, tačiau odos priežiūros priemonės reikia rinktis atsižvelgiant ne vien į sezoniškumą. Medicinos kosmetologė...

K. Krysko prisiminė baisius laikus, apie prarastą balsą: „Negalėjau ne tik, kad dainuoti, bet...

Žinoma dainininkė, daugybės miuziklų ir spektaklių aktorė ir grupės „69 danguje“ narė Karina Krysko neslepia, jog balsas jai yra pats svarbiausias darbo įrankis. Be jo ji negalėtų nei koncertuoti, nei vaidinti spektakliuose. Visgi, moteris...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS