16.3 C
Plungė
2024 / 06 / 16

Siūloma leisti Klaipėdos universitetui rengti išplėstinės praktikos slaugytojus

Ar jau skaitėte?

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kartu su kitais parlamentarais siūlo suteikti galimybę Klaipėdos universitetui vykdyti slaugos magistrantūros studijas ir rengti išplėstinės praktikos slaugytojus.

- Reklama -

Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisas registravę Seimo nariai siūlo nustatyti, kad išplėstinės praktikos slaugytojo kvalifikacija galėtų būti įgyjama universitete, baigus slaugos magistrantūros studijų programą ir išlaikius kvalifikacijos egzaminą.

Priėmus įregistruotą projektą, slaugos magistrantūros studijas galėtų vykdyti ne tik medicinos gydytojus rengiantys universitetai, t. y. Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, bet ir Klaipėdos universitetas, vykdantis tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos slaugos studijų programas.

Pasak A. Matulo, praplėtus universitetų, rengiančių išplėstinės praktikos slaugytojus, ratą, būtų užtikrintas išplėstinės slaugos specialistų rengimas ir jų pritraukimas trijuose Lietuvos regionuose, kuriuose veikia universiteto ligoninės.

Projektą parengę Seimo nariai tikisi, kad sudarius galimybę ir kitiems universitetams ruošti trūkstamos profesijos specialistus, bus sudarytos sąlygos parengti daugiau išplėstinės praktikos slaugytojų, nuosekliai bus gerinama slaugos paslaugų kokybė, mažinamas šeimos gydytojų darbo krūvis ir administracinė našta, padidės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas.

Šiuo metu tik du universitetai, t. y. Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, ruošia medicinos gydytojus, kartu vykdydami antrosios pakopos slaugos studijų programas, t. y. slaugos magistrantūros studijų programą, kurią pabaigus suteikiama išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija.

- Reklama -

2023 m. sausio 1 d. veiklą pradėjo VšĮ Klaipėdos universiteto ligoninė, kurioje teikiamos tiek ambulatorinės, tiek stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos.

Klaipėdos universitete Sveikatos mokslų fakultete nuo 2001 m. veikianti Slaugos katedra vykdo I ir II pakopos slaugos studijų programas.

„Siekiant didinti slaugytojų pritraukimą Klaipėdos regione, tikslinga sudaryti sąlygas Klaipėdos universitete ruošti išplėstinės praktikos slaugytojus, vykdant slaugos magistrantūros studijų programą, kurią pabaigus įgyjama išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija“, – teigia įstatymo pataisų autoriai.

Šiuo metu Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatyme nurodyta, kad išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija įgyjama baigus medicinos gydytojus rengiančiame universitete slaugos magistrantūros studijų programą ir išlaikius kvalifikacinį egzaminą. Tai reiškia, kad išplėstinės praktikos kvalifikacija gali būti įgyjama tik Lietuvos universitetuose, kurie ruošia medicinos gydytojus.

Siūloma, kad Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisos įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d.

Kartu su A. Matulu jas teikia Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė, Rasa Petrauskienė, Audrius Petrošius, Paulė Kuzmickienė, Arvydas Pocius, Mindaugas Puidokas, Jurgita Sejonienė, Linas Slušnys.

TOP naujienos

Kęstutis Grinaveckas. Techninė recesija – 10 būdų, kaip verslui pasiruošti sunkesniam laikotarpiui

Gegužės pradžioje Lietuvos ekonomistai perspėjo, kad šalis paniro į techninę recesiją. Tai specialus terminas, kuomet šalies bendras vidaus produktas (BVP) bent du ketvirčius iš...

Šiandien trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai šilumos

Artimiausiomis dienomis daug kur palis, temperatūra mažai keisis. Šiandien Lietuvoje daugelyje rajonų trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Per perkūniją kai kur šiaurės vakarų, vakarų vėjo...

Horoskopas vasario 4 dienai

AVINASLabai norėsite prisidėti prie kažkokio bendro projekto, bet galite pasijusti atstumtas ir nereikalingas. Per užsispyrimą galite prarasti galimybę mokytis ir įgyti labai vertingų žinių....

Sodyboje kilus konfliktui nepilnametei merginai grasinta į pistoletą panašiu daiktu

Penktadienį apie 8 val. Kėdainių r., Tubių k., sodyboje, kilus konfliktui, vyras trenkė į veido sritį merginai bei grasino jai daiktu, panašiu į pistoletą,...

Atsiėmei diplomą – kas toliau? Karjeros patarimais dalinasi profesionalai

Birželio 20 d. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto bendruomenė iškilmingoje ceremonijoje įteikė diplomus fakulteto absolventams. Pasveikinti baigusiųjų susirinko ne tik jų artimieji ir akademikai, bet ir SEB banko, „PwC...

Balandžio 25-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Daržų diena, šv. Morkus)

Balandžio 25-oji – Daržų diena, šv. Morkus; Pasaulinė pingvinų diena; Pasaulinė maliarijos diena. Balandžio dvidešimt penktoji, ketvirtadienis – 115-oji metų diena (ketvirtoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 249 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS