15.3 C
Plungė
2024 / 07 / 19

Seimas pritarė Plungės teismo prijungimui prie Klaipėdos apylinkės teismo

Ar jau skaitėte?

Seimas ketvirtadienį pritarė Plungės apylinkės teismo reorganizacijai – teismo teisės ir pareigos bus perduotos Klaipėdos apylinkės teismui.

- Reklama -

Anksčiau buvo planuota, kad Plungės apylinkės teismo rūmai bus išdalyti Klaipėdos ir Telšių apylinkių teismams, tačiau parlamente užbaigiant teismų reformą numatančių įstatymų priėmimą, buvo pritarta Liberalų sąjūdžio atstovo Jono Varkalio ir kitų Seimo narių pasiūlymui Plungės teismo rūmus jungti tik prie Klaipėdos apylinkės teismo.

Plungės teismo rūmai. Nuotrauka iš Google maps.

„Jeigu naikinamas Plungės apylinkės teismas, lieka teismo rūmai, tai būtų siūlymas toks, kad teismo rūmus prijungti prie Klaipėdos apylinkės teismo ir prijungti nedalomai. (…) Tie, kurie bus prijungti prie Šiaulių, tai yra Plungė, Rietavas ir Skuodas, tai turėtų į antros instancijos teismus važinėti ne 50 kilometrų į Klaipėdą, taip aš siūlau, o važiuoti 100-140 kilometrų. Logika yra tokia, kad, jei norime priartinti paslaugą prie žmonių, tai siūlau naikinti šitą variantą ir padaryti, kad Plungės apylinkės teismas būtų nedalomai prijungtas prie Klaipėdos apylinkės teismo“, – savo ir kolegų pasiūlymą pristatė J. Varkalys.

Šiam pasiūlymui nepritarė Laisvės partijos atstovė, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Jos teigimu, Plungės teismas niekur nedingtų, jei jis būtų reorganizuotas kaip ir buvo planuota, tai yra teismo rūmus išdalinant Klaipėdos ir Telšių apylinkių teismams.

„Plungės pastatas lieka, teisėjai lieka. (…) Telšių apylinkės teisme trūksta teisėjų, kad galėtume juos specializuoti. Šitas žingsnis leis sustiprinti Telšių apylinkės teismą“, – dėstė ministrė.

Seimas pritarė J. Varkalio ir kitų Seimo narių siūlymui. Už jį balsavo 53 Seimo nariai, 16 idėjai nepritarė, 29 susilaikė.

- Reklama -

Galiausiai už Apylinkės teismo reorganizavimo įstatymo pataisas balsavo 61 parlamentaras, 15 balsavo „prieš“, 30 susilaikė. Priėmus šias pataisas, buvo užbaigta teismų reformą, kuriai Seimas buvo pritaręs praėjusių metų birželį.

Kaip anksčiau skelbė Teisingumo ministerija, teismų reforma siekiama suvienodinti didžiųjų šalies miestų apylinkių teismų ir regioninių teismų darbo krūvį, pagerinti teisingumo vykdymo kokybę bei optimizuoti finansinių išteklių valdymą teismuose, atsisakant netikslingai naudojamos teismų infrastruktūros.

Teismų reforma numatomas apylinkių teismų ar jų rūmų veiklos teritorijų apjungimas. Vietoje šiuo metu veikiančių 12 apylinkių teismų ir 48 teismo rūmų liks veikti 11 apylinkių teismų ir 24 teismo rūmai. Apylinkių teismų įsteigimo įstatymo pakeitimais apjungiamos apylinkių teismų rūmų veiklos teritorijos, tačiau daugeliu atvejų bus išlaikyta ir buvusių teismo rūmų infrastruktūra.

Gytis Pankūnas (ELTA)

ELTA Logo

TOP naujienos

Suviliotas investuoti į kriptovaliutą neteko beveik 1,5 tūkst. eurų

Šeštadienį sostinės pareigūnams pranešta, kad apgaulės būdų nepažįstami asmenys iš vyro išviliojo pinigus. Teisėsaugos duomenimis, birželio 17 d. Vilniaus apskr. VPK gautas vyro (gimusio 1999...

Horoskopai balandžio 28 dieniai

AVINASŠiandien galite būti pastebimai lėtesnis nei įprasta, bet čia jau nieko nepadarysi. Gerkite daugiau vandens, stenkitės dažniau ilsėtis. Atminkite, kad ne visos problemos gali...

Apklausa: beveik kas antras mažo ir vidutinio verslo atstovas norėtų turėti asmeninį vadybininką ar bankininką

Lietuvos verslai norėtų, kad tvarkant banko reikalus su jais bendrautų jiems dedikuoti asmenys: asmeninis vadybininkas arba bankininkas. To pageidautų beveik kas antras šalies mažo...

Kineziterapeutai: ilgai sėdint ar vairuojant pravers 3J taisyklė

Kineziterapeutai Daniel Lima ir Eglė Kačinskaitė pataria, kaip nepervargti visą dieną sėdint prie kompiuterio stalo ar vairo. Ekspertai siūlo keletą naudingų ir paprastų pratimų,...

9 faktai, kuriuos svarbu žinoti, jeigu dar nekaupi arba sustabdei kaupimą II pakopos pensijoje

1 FAKTAS. Dirbantys pilnamečiai, jaunesni kaip 40 metų, kas trejus metus yra automatiškai įtraukiami į pensijų kaupimo sistemą. Pirmasis masinis kvietimas kaupti pensijai įvyko 2019 m., įgyvendinant pensijų kaupimo reformą. Šiemet pirmąjį pusmetį vyks pakartotinis...

Dietistė V. Kurpienė: šviežias daržoves valgydami tik vasarą, darome esminę klaidą

Nors vasara daugumą įkvepia savo valgiaraščius vis dažniau papildyti šviežiomis daržovėmis, visgi pastarąsias valgyti vertėtų ne tik šiltuoju sezonu, bet ir visus metus. Apie tai kalbanti dietistė Vaida Kurpienė pabrėžia – šių produktų nauda...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS