16.3 C
Plungė
2024 / 06 / 16

Dalyje Lietuvos bankų brangsta jų teikiamos paslaugos

Ar jau skaitėte?

Vienas iš pagrindinių bankų Lietuvoje – „Revolut“ jau padidino kai kurių paslaugų įkainius, tuo metu „Luminor“ ir „Šiaulių bankas“ tai ruošiasi padaryti nuo kitų metų. Visgi anot bankų atstovų, pagrindiniai kasdienių paslaugų mokesčiai nesikeičia, o paslaugų planai brangsta tik nuo 10 centų iki 2 eurų.

- Reklama -

Tuo metu vienas didžiųjų Lietuvoje veikiančių bankų „Swedbank“ įkainių artimuoju metu didinti neplanuoja. SEB bankas šiuo klausimu nekomentuoja, bet pabrėžia, kad visuomenę apie tokius planus sužinotų.

Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Kaip Eltai teigė „Revolut“ atstovė Akvilė Adomaitytė, Jungtinės Karalystės bendrovė pakėlė planų „Plus“ (nuo 2,99 iki 3,99 Eur/mėn.), „Premium“ (nuo 7,99 iki 9,99 Eur/mėn.) ir „Metal“ (nuo 13,99 iki 15,99 Eur/mėn.) įkainius, bet brangesnių planų klientams už tai suteikia programėlių prenumeratas – nuo „Nord VPN“, „Tinder“ iki „Financial Times“. Taip pat, anot jos, plano „Ultra“ kaina nesikeičia.

„Apibendrinus, mokamų planų kainos pokytis yra 1– 2 eurai per mėnesį. Standartinis planas buvo ir yra nemokamas“, – Eltai perduotame pranešime rašė ji.

Pasak „Luminor“ banko komunikacijos vadovės Indrės Baltrušaitienės, dėl rinkos situacijos ir ekonominių sąlygų, nuo 2024 m. vasario branginamos ar apmokestinamos kai kurios rečiau taikomos paslaugos. Ji pateikė ir naujo apmokestinimo pavyzdžių: kriptovaliutos pirkimas ar su lošimu bei loterijomis susijusios paslaugos kainuos 0,5 Eur, apsilankymo oro uosto VIP poilsio zonoje mokestis augs nuo 28 iki 30 Eur, o kortelės išdavimas paštu kainuos 2 Eur.

„Paslaugų kainyną peržiūrime kiekvienais metais ir sprendimus priimame atsižvelgdami į rinkos situaciją. Daugelis būsimų pokyčių atspindi padidėjusias tam tikrų produktų ir paslaugų priežiūros išlaidas dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis bei rinkoje taikomą praktiką“, – Eltai aiškino I. Baltrušaitienė.

- Reklama -

„Suprantame, kad neretas Lietuvos gyventojas šiuo metu susiduria su ekonominiais sunkumais dėl infliacijos ir kitų veiksnių, dėl to esame ir toliau pasiryžę savo paslaugas ir toliau siūlyti už teisingą kainą“, – pabrėžė ji.

Ji taip pat pabrėžė, kad „Luminor“ ir toliau taikys 50 proc. nuolaidas nepasiturintiems asmenims ar asmenims gaunantiems socialines pašalpas, klientams iki 21 m. debeto kortelės paslauga – nemokama, o senjorams taikomos specialios kainos.

Tuo metu Šiaulių banko komunikacijos grupės vadovė Monika Rožytė paminėjo, kad nauji kasdienės bankininkystės, dokumentinių atsiskaitymų ir garantijų, kredito ir lizingo, investicinių bei kitų paslaugų įkainiai ir sąlygos įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d. Pasak jos pateiktų duomenų, pinigų laikymas pagrindinėje mokėjimo sąskaitoje brangs nuo 1,37 iki 1,47 Eur/mėn., paslaugų planas „Tradicinis“ nuo 1,5 iki 1,7 Eur/mėn. o „Modernus“ nuo 1 iki 1,1 Eur/mėn.

„Įkainius peržiūrime kasmet, šiais metais ne išimtis. Pagrindiniai kriterijai, turintys įtaką – klientų elgsena ir jų poreikius, kaštų struktūra bei paslaugų kainodara, kurią sudaro ir išlaidos trečiosioms šalims“, – Eltai teigė M. Rožytė.

Tuo metu didžiausio banko Lietuvoje – „Swedbank“ atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė teigė, kad šiuo metu nėra planuojami įkainių pokyčiai. Kito didžiojo banko – SEB atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė tikino, kad jie atsižvelgia į rinkos sąlygas ir teikiamų paslaugų savikainas, bet visada informuoja klientus apie pokyčius.

„Šiuo metu pokyčių įkainių srityje banke neplanuojame“, – Eltą informavo D. Tauškėlaitė.

„SEB bankas nuolat stebi sparčiai besikeičiančią situaciją, vertina klientų poreikius, patiriamas paslaugų teikimo sąnaudas, kurios didėja dėl reguliacinių reikalavimų, taikomų finansų sektoriui, ir nuolatinių mūsų investicijų į informacinių sistemų ir skaitmeninių bei savitarnos sprendimų tobulinimą ir pagal tai, esant poreikiui, koreguoja paslaugų kainodarą“, – komentavo I. Dauguvietytė-Daskevičienė.

Šiuo metu SEB bankas savo svetainėje nėra paskelbęs apie jokius paslaugų įkainių pokyčius.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

 

TOP naujienos

„Iki“ pataria: kaip atskirti, ar apelsinai yra saldūs ir be sėklų? Išduos vienas išskirtinumas

Žiema ir nebrangieji citrusiniai vaisiai – tobulas derinys. Ryškios spalvos ir gaivus apelsinų, mandarinų saldumas praskaidrina tamsesnes dienas, taip pat parūpina organizmui taip reikalingų...

A. Tarnauskas: krizių akivaizdoje – svarbiausia žmogus

Nors Lietuvoje karantino sąlygos vis drąsiau švelninamos, su nerimu kalbama apie koronaviruso krizės sukeltas finansines bei socialines pasekmes. Dabartinė situacija neretai lyginama su 2008...

Komfortiškos darbo ir mokymosi erdvės įrengimas namuose

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose...

Po savaitgalio: įvedus karantiną, griežtėja atsakomybė už pažeidimus

Įspėjimų periodas baigėsi. Nuo pirmadienio įsigaliojęs karantinas atnešė daugiau apribojimų ir griežtesnes sankcijas jų nepaisantiems. Šalies miestų pareiga – užtikrinti, kad būtų laikomasi įsigaliojusio...

Pirmas toks pasaulyje „Portalas“: Vilnius ir Liublinas susijungė neįprastu virtualiu „tiltu“

Gegužės 26 d. „Portalo“ projektas sujungė du pirmuosius miestus – Vilnių ir istoriškai nuo mūsų neatsiejamą Liubliną Lenkijoje. Lietuvos sostinėje gimęs tarptautinis projektas „Portalas“ – tai šiuolaikinis bendruomenės katalizatorius, kuriuo tikimasi skleisti vienybės žinutę,...

2022-ieji su skaidriai dirbančiojo ID: sumažėjo nelegaliai ir padaugėjo oficialiai dirbančių statybininkų

Dar pernai balandį įsigaliojo reikalavimas statybos darbus atliekantiems asmenims turėti skaidriai dirbančiojo identifikavimo kodą. Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pernai beveik ketvirtadaliu (23 proc.) padidino patikrinimų skaičių statybų sektoriuje, tačiau nustatė penktadaliu mažiau dirbančių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS